Paylaş

iPhone rehberdeki numaralar nasıl gizlenir? Numaralarınızın görünmesini istemiyorsanız eğer çok basit bir yöntem ile bu işlemleri gerçekleştireceğiz.

Rehberinizde ki numaraların başka birileri tarafından görünmemesi için gizleme yoluna gidebilirsiniz. Apple, üretmiş olduğu ürünlere getirdiği yeniliklerle teknolojiye yön vermektedir. Teknolojinin gelişiminde önemli katkıda bulunan Apple firmasının geliştirdiği ürünlerin özelliği ise fazladır.

Sürekli getirdiği güncellemelerle yenilikleri de aynı zamanda cihazlara dahil etmektedir. Öyle ki telefon kullanan kişilerin çoğu tercihlerini iPhone’dan yana kullanmaktadır. Telefonlarımıza kayıt ettiğimiz numaralar ise rehbere kayıt edilmektedir. Bizim için özel olan kişilerin de numaralarını yine aynı şekilde rehbere kayıt ediyoruz.

iPhone rehberdeki numaralar nasıl gizlenir?

Birinin numarası bizde yoksa hemen o kişiyi tanıyor olabilecek ortak arkadaşlarımızı arıyoruz. Kendisinden numarayı almak için izlenen en kolay yöntem budur. Bazı numaraların ise başkaları tarafından görünmesini istemiyoruz. Özellikle cihaz bizde değilken ya da yattığımız sırada başka biri rehbere bakabilmektedir.

iPhone numaralar gizleme

iPhone telefon rehberini programsız bir şekilde nasıl gizleyeceğinize beraber bakacağız. İlk olarak telefonumuzun rehber kısmına geliyoruz.

iPhone rehberdeki numaralar nasıl gizlenir
  • Rehber alanına geldiğinizde ‘’Kişiler’’ yazısının üzerinde ‘’Gruplar’’ kısmına tıklıyoruz.
  • Beraberinde ‘’Tüm kişileri gizle’’ bölümüne tıklıyoruz.
  • Tüm rehber yaptığınız bu işlemle birlikte gizlenmiş olacaktır.

iPhone programsız numara gizleme

Rehberin görünmemesi için diğer yöntemler;

iPhone rehberdeki numaralar nasıl gizlenir
  • Rehberinizin gizlilik işlemlerini yukarıdaki şekilde sağlayabilirsiniz.
  • Bunu çok özel anlarda kullanabilirsiniz.
  • Diğer alınacak önlemler ise sizin elinizdedir.
  • Telefonunuzun ekranına, tuş kilidi, parmak izi ve bunun gibi kilitleme adımlarından yararlanabilirsiniz.
  • Şifrenizi kimseyle paylaşmadığınız sürece telefon rehberinize herkes ulaşamayacaktır.
  • Oturduğunuz bir ortamda telefonunuzu ulu orta yerde bırakmadığınız sürece rehbere ulaşım olmayacaktır.

Yukarıdaki ayarları ve işlemleri devreye almanız halinde iPhone rehber gizleme adımlarınızı tamamlamış bulunuyoruz. Rehbere başka yoldan ulaşabilirler mi? Şeklinde bir soru aklınıza takılabilir. iPhone uzaktan bağlantı programlarına izin vermemektedir. Dolasıyla güvenlik en üst seviyelerde tutulmaktadır.

iPhone telefon kullanıyorsanız eğer antivirüs programına ihtiyaç duymuyorsunuz. Cihazınızda aklınıza takılan bir soru varsa bunu bizlere yorumdan iletebilirsiniz. Sizlerden aldığımız sorular üzerinden yazılarımızı hazırlamaktayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here