Paylaş

iPhone rehberdeki kişilerim görünmüyor neden? Rehberinize giriş yaptığınızda ‘’Kişi yok’’ uyarısıyla karşılaşıyorsanız buna neden olan etkenlere bakacağız.

Tanıştığımız kişilerin numaralarını alarak telefonumuza kaydediyoruz. Çok yakından tanıdığımız biri değilse bile lazım olduğunda aramak için de numarasını alıyoruz. Rehbere kayıt edilen kişiler otomatik olarak diğer uygulamalarda da ilişkilendirilmektedir. Whatsapp, Twitter, BiP, Facebook, Instagram ve diğer uygulamaların tamamında eklediğiniz kişiyi çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Günlük hayatımızda anlık gelişen işlemlerimiz için bazen bazı arkadaşlarımıza ihtiyaç olabilmektedir. Ya da birileri bizi arayarak ortak arkadaşlarınızın numarasını isteyebilir. Bunu normal hayatta herkese yaşamıştır. iPhone telefon rehberinizde bulunan kişiler bir anda kaybolduysa bunun nedenlerine birlikte bakacağız.

iPhone rehberdeki kişilerim görünmüyor neden?

Telefonda herhangi bir sıfırlama yapmamanıza rağmen bu sorun meydana geldiyse kontrollerimizi sağlayacağız. Hattınızı uzun süredir kullanıyorsanız eğer rehberde bayağı bir kişi bulunuyordur. Tüm numaraların silindiğini düşünmek moralinizi hayli bozacaktır. Rehberde ‘’Kişi yok’’ sorununu nasıl giderileceğini inceleyeceğiz.

iPhone kişi yok hatası

iPhone telefonunuzda rehber alanına girdiğinizde ‘’Kişi yok’’ diye bir bilgilendirme görüyorsanız, sol üst köşede ‘’Gruplar’’ yazısını görmeniz lazım.

iPhone rehberdeki kişilerim görünmüyor neden
  • Gruplar bölümüne tıklamanız halinde,
  • Tüm kişileri göster seçeneğini görmeniz gerekiyor.
  • Buraya tıklamakla birlikte artık rehberdeki tüm kişiler telefona geri gelecektir.
  • Yanlışlıkla kişileri gizle dediğinden ötürü rehber gitmiş olabilir.
  • Bunun dışında rehberi yanlışlıkla sildiyseniz geri gelmesi için yedek almış olmanız gerekiyor.
  • iCloud’u kullanarak geri yükleme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzdaki işlemleri belirttiğimiz bu ayarlar doğrultusunda sağlayabilirsiniz. iPhone rehberinizde farklı sorunları bizimle yorumdan paylaşabilirsiniz.

iPhone rehber nereye gitti

Rehberin gizliliğine dair işlemleri de yine aynı alandan yapabiliyorsunuz. Telefonunuzda aynı kişi adına birden fazla isim görebilirsiniz. Bunun nedeni WhatsApp ve gmail senkronizasyonunun olmasıyla alakalıdır. Aynı zamanda iPhone için numaralar oldukça önemlidir. Bundan dolayı da numaralar sürekli olarak yedeklenme olmaktadır.

iPhone rehberdeki kişilerim görünmüyor neden

Haliyle herhangi bir rehber yedeğini devreye alarak numaraları geri getirmeniz oldukça basittir. Bizim burada belirttiğimiz sizle alakalı yaşanan bir sorundur. Yanlışlıkla gizlediğiniz numaraları yukarıdaki yöntem ile çok rahat bir şekilde geri getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here