Paylaş

iphone rahatsız etme modunu kapatma. Telefonunuz seslideyken bildirimler ve aramalar sessiz olarak geliyorsa bahsettiğimiz modun kapatılması gerekiyor.

Günlük hayatta toplantıya girdiğimizde ya da iş yerimizde telefonumuzu genel itibariyle sessize almaktayız. İphone telefonlarda ise ayrıca rahatsız etme modunu kullanarak bildirimleri ve aramaların sessizde gelmesini sağlayabiliyoruz. Sessiz tuşu telefonun hemen sol tarafında yer alırken cihaz içerisinde rahatsız etme modunu aktif tutan kitle sayısı da fazladır. İphone telefonların sunduğu imkanlar fazla olunca isteğe bağlı olarak işlem sağlayabilirsiniz. Bunun yanında telefonlarına cevap veremediğimizde bize alınan arkadaşlarımız olunca da mecbur olarak uçak moduna alıyoruz. Telefon uçak moduna alındığında gelen aramalarda aradığınız kişiye ulaşılamıyor diyecektir. Böylelikle telefonunuzun hem kapalı olduğu anlaşılacak hem de size küsmesinin önüne geçebileceksiniz. Ama telefonu sessiz moddan çıkaran iphone kullanıcıları uçak modu kapalıyken dahi gelen aramaların ya da bildirimlerin sessizde gelmesiyle alakalı nedenlere birlikte bakacağız.

iphone rahatsız etme modunu kapatma

İphone bildirimler sessizde geliyor, iphone aramalar sessizde geliyor, iphone rahatsız etme modu nasıl kapatılır, iphone rahatsız etme modu kapanmıyor, iphone rahatsız etmeyi kapatmak istiyorum, iphone seslide iken aramalar sessizde geliyor. Telefonun tüm ayarlarını kontrol ettikten sonra hala daha uygulamalardan gelen bildirimler sessiz geliyorsa Rahatsız etme modunun aktif olmasıyla alakalıdır.

iphone rahatsız etmeyi iptal etme

Rahatsız etme modu aktif ise telefon seslide olsa bile gelen aramalar ve bildirimler sessiz şekilde gelecektir. O yüzden bu ayarın kapalı konuma getirilmesi gereklidir.

iphone rahatsız etme modunu kapatma, iphone rahatsız etmeyi kapatma, iphone rahatsız etme kapanmıyor, iphone rahatsız etme modu nasıl kapatılır, iphone rahatsız etmeyi iptal etme
  • Ayarlar alanına geldiğimizde orta ekranda Rahatsız etme yazısını göreceksiniz.
  • Buraya tıklamamızla birlikte açılan sayfanın en üstünde bu modun aktif olduğunu göreceksiniz.
  • Tiki sola kaydırmanızla birlikte rahatsız etme modu kapalı hale getirilecektir.
  • Yaptığınız ayarla birlikte hala daha bildirimler sessizde ve aramalar sessizde geliyorsa bildirimlerin içerisine giriş yapmanız gerekiyor.
  • Ama rahatsız etme modunun olduğu ekrana geldiğinizde hala daha aktif görünüyorsa telefonu kapatıp tekrar açarak deneme gerçekleştirelim.
  • İşlemleriniz askıda kalmış olabileceğinden dolayı ayar işleme koyulmamış olabilir.
iphone rahatsız etme modunu kapatma, iphone rahatsız etmeyi kapatma, iphone rahatsız etme kapanmıyor, iphone rahatsız etme modu nasıl kapatılır, iphone rahatsız etmeyi iptal etme

Gerçekleştirilen işlemlerle birlikte iphone rahatsız etme modunu kapatma adımları tamamlanacaktır. Bundan sonrasında sizler artık hem aramalarınızı hem de bildirimlerinizi belirtilen sesler ile duyabileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here