Paylaş

iPhone posta gönderilemiyor gitmiyor ise bu sorunu nasıl çözüme kavuşturulacağını yazımız içerisinde ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Mailleşme işlemlerini sadece bilgisayar üzerinden değil kullandığımız telefonlarda da sağlamaktayız. iPhone telefonunuzda mailleşme sırasında çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Mail gönderirken ya da alırken posta gönderilemiyor ya da gitmiyor ise bunun altında yatan nedenlere bakarak sorunu gidereceğiz.

Son zamanlarda iPhone marka telefonlarında posta gönderilemiyor hataları çoğalmaya başladı. Sizlerden gelen bilgileri kontrol ettiğimizde mail gönderimi ya da alımı sırasında posta gönderilemiyor uyarısının sıklıkla yaşandığı gözlemlenmektedir. Siz de bu problemi yaşıyorsanız eğer sorununuzu nasıl gidereceğine ve bu problemi neden yaşadığınızı inceleyeceğiz. İlk olarak bu problemin altında yatan nedenlerden birisi yavaş internet bağlantısı ve internetin kopması ile alakalıdır. O yüzden problem ile karşılaştığımızda hemen internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Bağlantılarınızı kontrol ettikten sonra sorun devam ediyorsa diğer yöntemleri kontrol edelim. Hangi ayarları işleme koymanız gerektiğini hem yazılı hem de görsel olacak şekilde sizlere sunacağız.

iPhone posta gönderilemiyor

iphone posta gönderilemiyor

iPhone posta gönderilemiyor sorunu ile alakalı internet bağlantılarınız da bir problem yoksa ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın. Ardından ‘’Parolalar ve hesaplar’’ kısmına dokunun. Oradan da hangi mail adresinde sorun yaşıyorsanız o mail adresinize dokunun.

İşlemlerinizin devamında eğer SMTP sunucuyu değiştirmeniz gerekiyor ise SMTP alanına tıklayın. Yeni SMTP sunucu alanına dokunun. Beraberinde giriş yaptığınız şifre bilgilerini girin. Hemen yanında bulunan anahtar işaretini ‘’Açık’’ durumuna getirdikten sonra alt kısımda bulunan ‘’Bitti’’ bölümüne tıklayın.

iPhone posta gitmiyor

iphone posta gitmiyor

iPhone posta gitmiyor sorunu ile ilgili yukarıdaki işlemleri devreye koyduğunuz da sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor. Ancak siz ben bu işlemleri yaptım fakat sorun yine devam ediyor diyorsanız ‘’Hesap’’ alanına tıklayın. Oradan da ‘’Gelişmiş’’ kısmına girin.

Burada gerek olması durumunda yeni IMAP yol önceki ya da sunucu bağlantı noktası belirlemeniz yeterlidir. iPhone posta gönderilemiyor gitmiyor problemi için son olarak bağlı olduğunuz mail hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapın. iPhone telefonunuz ile ilgili sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorum alanından iletebilirsiniz.

iPhone posta gönderilemiyor gitmiyor
iphone

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here