Paylaş

iphone pil ömrünü kontrol etme nerede. Telefonunuzun pil ömrünün ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunun için yapmanız gerekenleri konu aldık.

Yeni almış olduğumuz telefonların tamamında pil kapasitesi %100’dür. Zaman içerisinde kullanımlara bağlı olacak şekilde bu kapasite yavaş yavaş azalmaya başlayacaktır. Kapasitenin azalmasındaki en büyük etkenlerden birisi cihazı sürekli şarja takıp çıkarmaktan kaynaklanmaktadır. Buna etki eden farklı nedenlerde bulunmaktadır. Lakin en çok etkileyecek nedenlerden birisi budur. Telefonunuzun şarjı tam bitmeden şarja takıp daha sonrasında dolmadan tekrar çıkarmanız pil ömrünü azaltan etkenler arasındadır. Genel itibariyle iphone telefonlarını sıfır değil de ikinci el alan birisinin ilk kontrol ettiği yer pil ömrüdür. Pilin kapasitesi ne kadar iyi olursa telefonun alınması daha kolay olacaktır. İphone telefonunu almadan önce ya da kullanırken pil ömrünü kontrol etmek istiyorsanız nereye giriş yapmanız gerektiğine dair bilgilere bakacağız. Sadece bununla sınırlı kalmayarak aynı zamanda bu aşamada nereye dikkat etmemiz gerektiğini de yazımız içerisinde sizlere sunacağız.

iphone pil ömrünü kontrol etme nerede

İphone pil kapasitesi, iphone pil ömrünü inceleme, iphone pil kapasitesi nerede, iphone pil kapasitesini öğrenmek istiyorum, iphone pil kapasitesine bakma, iphone pil ömrünü öğrenmek istiyorum. Pilin zayıf ya da güçlü olup olmadığını, kullanımın sağlıklı mı yoksa zayıf mı olduğunu öğrenmek istiyorsanız eğer doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Girmeniz gereken yerleri yazımız içerisinde geniş kapsamlı şekilde aktaracağız.

iphone pil kapasitesi

Pil ömrüne dair bilgilere erişim yapılabilmesi için öncelikle Ayarlar alanına giriş yapıyoruz. Buradan da Pil yazan bölmeye erişim gerçekleştiriyoruz.

iphone pil ömrünü kontrol etme nerede, iphone pil ömrü, iphone pil kapasitesi, iphone pili kontrol etme, iphone pil gücü, iphone pil ömrünü inceleme
  • Pil sağlığı alanına girdiğimizde,
  • Maksimum kapasite: Karşısında yazar değer pil ömrünün ne kadar olduğunu göstermektedir.
  • En yüksek performans yeterliliği: Piliniz şuanda olması gereken en yüksek performansı destekliyor diyorsa pil ömrü iyidir.
  • Bu iPhone, pil gereken en yüksek gücü sağlayamadığı için beklenmeyen bir şekilde kapandı. Bunun yeniden olmasını engellemeye yardımcı olmak için performans yönetimi uygulandı. Etkisizleştir
  • Yazısını görüyorsanız eğer iphone ile ilgili yapmanız gereken önlemlerin olduğunu bilmeniz gerekiyor.
  • İphone bataryanın değişimine yönelik işlemleri garantisi devam ediyorsa garanti kapsamında etmiyorsa belli bir ücret kapsamında değiştirebilirsiniz.
TAVSİYE YAZI: iphone yazıları kalınlaştırmayı etkinleştirme
iphone pil ömrünü kontrol etme nerede, iphone pil ömrü, iphone pil kapasitesi, iphone pili kontrol etme, iphone pil gücü, iphone pil ömrünü inceleme

Pil ömrüyle alakalı kontrolleri yukarıdaki gibi ilerleyebilirsiniz. İphone pil ile alakalı merak ettiğiniz farklı soruları bizlere yorumdan yönlendirebilirsiniz.

iphone pil ömrünü kontrol etme nerede, iphone pil ömrü, iphone pil kapasitesi, iphone pili kontrol etme, iphone pil gücü, iphone pil ömrünü inceleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here