Paylaş

iphone ölçüm nedir ne işe yarar nasıl kullanılır. iOS 12 güncellemesiyle birlikte telefonumuza gelen ölçüm ile ilgili tüm detaylardan bahsedeceğiz.

İphone telefon kullanıcıları iOS 12 ile gelen yeniliklerle birlikte artık daha fazla özelliğe sahip olmuş durumdadır. Apple firması teknoloji alanında getirdiği yeniliklerle birlikte bu alanda önemli çalışmalara imza atmaktadır. Her yeni gelen güncelleme sonrasında ayrı bir özelliğin cihazlara eklendiğini belirtmekte fayda bulunmaktadır. Hatırlatma ve ölçme ayarlarının geldiği bu dönem de ölçüm ile ilgili merak edilen konularda hayli fazladır. Ölçüm uygulamasıyla birlikte bir alandan bir alanı rahatlık ile ölçebilirsiniz. Metre kullanımına dair benzer uygulamalar olmuş olsa da cihazın kendi içeriğinde var olması ekstra bir uygulama indirmemize gerek kaldırmayacaktır. İphone ölçüm ayarının nasıl ayarlanacağını ve ölçüm yapabilme işlemlerine dair neler gerekli olduğunu yazımızda kapsamlıca anlatacağız.

iphone ölçüm nedir ne işe yarar nasıl kullanılır

İphone ölçüm yapamıyorum, iphone ölçüm nasıl yapılır, iphone ölçüm ayarları, iphone ölçüm yapılmıyor, iphone ölçüm nedir, iphone ölçüm ne işe yarar, iphone ölçüm çalışmıyor ne yapmalıyım. iPhone telefonlarına yeni eklenen ölçüm işlemlerinin nasıl kullanılacağına ilişkin işlemleri ilk olarak biz deneme sağladık. Deneme yöntemi sonrasında sizlerinde bu hizmetten yararlanabilmeniz için incelemelerimizi tamamladık.

iphone ölçüm yapamıyorum

Öncelikle bu özellikten yararlanabilmeniz için iOS 12 güncellemesini telefonunuzda yapmanız gereklidir. Ayarlar bölümüne girdikten sonra gelen güncellemeyi indir demeniz sonrasında telefonunuzun menü ekranına gelecektir. ”Ölçüm” adı altında gelen yazının üzerine tıklıyoruz.

iphone ölçüm nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, iphone ölçüm nedir, iphone ölçüm, iphone ölçüm nasıl yapılır,iphone ölçüm yapma, iphone ölçüm yapamıyorum

  • Başlamak için ise iphone telefonunuzu hareket ettirmeniz gerekiyor.
  • Hareket sonrasında ölçüm yapacağınız mesafe için bir başlangıç noktası belirlemeniz gereklidir.
  • Kamera zaten o sırada açık olacağından dolayı başlangıç noktasını belirleyebilmek için (+) işaretine tıkladığınız da o alana nokta koyacaktır.
  • Mesafenin kaç cm olduğunu ölçmek için noktalama işaretinden sonra son noktaya varabilmeniz için telefonu yine hareket yöntemiyle son noktaya getiriyoruz.
  • Ve ölçümün kaç cm olduğunu bu sayede bulabilmeniz mümkün olabilmektedir.

iphone ölçüm nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, iphone ölçüm nedir, iphone ölçüm, iphone ölçüm nasıl yapılır,iphone ölçüm yapma, iphone ölçüm yapamıyorum

iphone ölçüm nedir ne işe yarar nasıl kullanılır diye merak eden kullanıcılarımıza özel konuyu tam olarak anlatmış bulunuyoruz. Bu aşamalar sonucunda sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

iphone ölçüm nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, iphone ölçüm nedir, iphone ölçüm, iphone ölçüm nasıl yapılır,iphone ölçüm yapma, iphone ölçüm yapamıyorum iphone ölçüm nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, iphone ölçüm nedir, iphone ölçüm, iphone ölçüm nasıl yapılır,iphone ölçüm yapma, iphone ölçüm yapamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here