Paylaş

iphone okundu bilgisi gözükmüyor çalışmıyor. İphone telefonunuz da iletildi raporunun gelmesini istiyorsanız ayarların nerede olduğunu yazımızda belirteceğiz.

Sosyal medya alanlarının çoğalmasıyla birlikte artık bir çok kullanıcı normal mesajlaşmayı neredeyse bıraktı diyebiliriz. Whatsapp, messenger, twitter ve buna ek olarak instagram’ın dm alanında bir çok yazışmamızı gerçekleştirebiliyoruz. Ancak bu uygulamaların tamamında internet veri bağlantısıyla mesajlaşma sağlayabiliyoruz. İnternet olmadığı taktirde mesaj alışverişin de bulunamıyoruz. Böyle bir durumda da mesajlaşmayı kendi telefonumuz üzerinden sağlamaktayız. İphone telefonlarında karşı tarafa gönderilen mesajlarımız sonrasında o kişi mesajı okuduğu an size ”Okundu” yazısını göstermektedir. Okundu yazısı gelince biliriz ki karşı taraf yazdığımı mesajı okudu. Lakin bunun gözükmemesi acaba mesaj gitti mi gitmedi mi? Sorularını da beraberinde getirmektedir. Böyle bir sorun ile karşılaşmamanız için ”Okundu bilgisi” yani iletim raporunu aktif konuma getirmelisiniz.Özelliğin nasıl aktif edileceğini ise yazımızda konu alacağız.

iphone okundu bilgisi gözükmüyor çalışmıyor

İphone okundu bilgisi gelmiyor, iphone okundu bilgisi nerede, iphone okundu yazısı çıkmıyor, iphone okundu bilgisini açmak istiyorum, iphone okundu açılmıyor, iphone iletildi yazısı gelmiyor, iphone mesajda iletildi gözükmüyor, iphone iletildi yazısını açmak istiyorum, iphone iletildi raporu gelmiyor. İphone telefonda birine mesaj yazdığınız o mesajın okunup okunmadığını ya da karşı tarafa gidip gitmediğini öğrenebilmeniz için ”Okundu bilgisini” açmanız gereklidir. Eğer bu açık değil ise böyle bildirim almanız mümkün değildir.

iphone okundu gelmiyor

Belirtildiği üzere atılan mesaj sonrasında biraz beklediğiniz de karşınıza ”Okundu” adı altında bir yazı gelmektedir. Bu yazı tarafınıza geldiği andan itibaren siz anlarsınız ki karşı taraf mesajı okudu ve ona bu mesaj iletildi. Ancak bu yazının gözükmemesi her daim ne olursa olsun akıllarda soru işareti bırakmaktadır.

İletildi raporu görevi tutan okundu bilgisi için kontrollerin nereden yapılacağı ve bunun nasıl açılacağını ise size detaylıca aktaracağız. Telefonumuzun menü ekranı alanından ”Ayarlar” bölümüne giriş yapıyoruz. Girdikten sonra ”Mesajlar” yazan kısma tıklıyoruz. Son olarak bu ekranda gelen seçenekler içerisinde var olan ”Okundu bilgisini gönder” yazısının sağ tarafındaki tik işaretli değil ise onu sağ tarafa iterek aktif konuma getirebilirsiniz.

Gerçekleştirilen bu işlem ayarları sonrasında mesajlaşmanız daha anlaşılır hale gelecektir. Okundu bilgisi her mesajdan sonra karşı taraf mesajı okuduğu an size iletecektir. Böylelikle iphone okundu bilgisi gözükmüyor çalışmıyor sorunumuz da hal olmuş olacaktır.

iphone okundu bilgisi gözükmüyor çalışmıyor, okundu yazısı çıkmıyor, iphone okundu gelmiyor, iphone okundu görünmüyor, iphone iletildi yazmıyor, iphone iletildi çıkmıyor

iphone okundu bilgisi gözükmüyor çalışmıyor, okundu yazısı çıkmıyor, iphone okundu gelmiyor, iphone okundu görünmüyor, iphone iletildi yazmıyor, iphone iletildi çıkmıyoriphone okundu bilgisi gözükmüyor çalışmıyor, okundu yazısı çıkmıyor, iphone okundu gelmiyor, iphone okundu görünmüyor, iphone iletildi yazmıyor, iphone iletildi çıkmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here