Paylaş

iphone normal mesaj atamıyorum imessage gidiyor. İmessage olarak giden mesajların önüne geçilebilmesi için gerçekleştirilmesi gereken ayarları konu aldık.

Bir çok özelliğinin içinde barındırmış olduğu iphone telefonlarda son dönemlerde yaşanan sıkıntılardan birisi de mesajın gitmemesidir. Bazı kullanıcılara mesaj imessage olarak gittiğinden dolayı kendisine ulaşmamaktadır. Bunun tek sebebi imessage açık oluşuyla alakalı bir durumdur. Karşı tarafa gitmeyen mesajın normal olarak gönderilmemesinin sebebi de budur. Birine mesaj attığınız da cevap gelmemesi durumunda onu arayarak neden telefonuma cevap vermiyorsun şekilde bir çıkış yapabilirsiniz. Haliyle bu ikili arasında soruna sebebiyet vermektedir. Zaruri olarak karşı tarafa ekran görüntülü bir resim atmak durumunda kalarak ona mesaj attığınızı belirtiyorsunuz. Ya da belli bir süre geçtikten sonra imessage (!) işaretini görmeniz mümkündür. Bu sorunun ortadan kalkmasını ve mesajınızın normal olarak tarafa gitmesi için gerekli olan ne var ise bunların hepsini yazımızın içerisinde konu alarak sorunları ortadan kaldıracağız. Apple telefonları bu özellikten yararlanabilmektedir. Ve internet bağlantısı karşı tarafta yok ise atılan mesaj karşı tarafa gitmemektedir. Şimdi mesajların normal olarak gitmesi için yapılması gerekenleri konu alacağız.

iphone normal mesaj atamıyorum imessage gidiyor

iphone normal mesaj gitmiyor, iphone mesaj gönderilmiyor, iphone imessage sorunu, iphone imessage nasıl kapatılır, iphone imessage olarak gitmesin, imessage kapatma işlemleri için neler yapmam gerekiyor, imessage mesaj gönderildiği için karşı tarafa mesajım ulaşmıyor, İphone telefonunuzda imessage ayarının açık olması durumunda atılan mesaj karşı tarafa gitmeyecektir. Bu da sizlerin sorun yaşamasına sebep olacaktır. Çünkü bu özellikten sadece Apple telefonları yararlanmakta olup internet olması gereklidir. Dolayısıyla kapatılmasına yönelik bir işlem yapılmaz ise mesaj gönderimi sırasında sorunlar oluşacaktır.

iphone normal mesaj gönderme

Apple’nin iphone telefonlarında var olan imessage özelliği internet hizmeti olarak yararlanan bir özellik olmasıyla birlikte sadece Apple cihazlarına özel bir alandır. Fakat karşı tarafın telefonu Apple değil ve internet bağlantısı yok ise imessage özelliği aktifse mesajınız karşı tarafa gitmeyecektir.

  1. Bu durumun önüne geçebilmek için ilk olarak ”Ayarlar” alanına erişim sağlıyoruz.
  2. Beraberinde ”Mesajlar” alanına giriş yapıyoruz.
  3. Buraya girdikten sonra telefonunuzun mesajlaşma alanında bir çok ayar göreceksiniz.
  4. Ancak en üstte var olan imessage ayarı aktif ise bu alanı sağa çekerek kapalı konuma çekmeniz yeterli olacaktır.

iphone normal mesaj atamıyorum imessage gidiyor problemiyle ilgili olarak yukarıda belirtilen işlemin aynısını uygulama da sağlamanız halinde sorunumuz giderilerek problem ortadan kalkmış olacaktır. Bu aşamada aklınıza takılan bir soru işareti olursa bizimle yorumda durumu iletmeniz yeterli olacaktır.

iphone normal mesaj atamıyorum imessage gidiyor, iphone imessage kapatma, imessage kapatma, imessage mesajını kapatma, iphone mesaj gitmiyor, iphone normal mesaj gönderme

iphone normal mesaj atamıyorum imessage gidiyor, iphone imessage kapatma, imessage kapatma, imessage mesajını kapatma, iphone mesaj gitmiyor, iphone normal mesaj gönderme iphone normal mesaj atamıyorum imessage gidiyor, iphone imessage kapatma, imessage kapatma, imessage mesajını kapatma, iphone mesaj gitmiyor, iphone normal mesaj gönderme

2 YORUMLAR

    • Merhaba Sena hanım

      Mesaj gönderimi sırasında meydana gelen hatayla ilgili yazımızdaki işlemleri yapmanıza rağmen aynı uyarıyı mı veriyor? Normalde mesaj sorunu anlatıma bağlı olarak çözümlenmiş olması gerekyior.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here