Paylaş

iphone night shift nedir nasıl kullanılır. İphone telefonunuzda night shift ayarının aktifleştirmeniz için giriş yapacağımız alanları inceleyeceğiz.

İphone telefonlarında var olan özelliklerin birçoğundan eminim haberdar değilsinizdir. Biraz araştırma sağladığınızda ya da telefonunuzu incelediğinizde var olan bilgilerin ne işe yaradığını araştırmak istersiniz. Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu iphone marka telefonlarına güncellemeler sürekli gelmektedir. Night shift özelliğiyle birlikte parlaklık ayarlarınızı gündüz ve geceye bağlı olacak şekilde ayarlayabilmek mümkündür. Night shift özelliğinin aktif hale getirilmesi durumunda gözlerinizin yorulmasının önüne geçebilirsiniz. Ekranın kendiliğinden sarı renge dönüştüğünüzü görebilirsiniz. Akşam olduğunda telefonunuza çok sık bakıyorsanız mavi ışık gözünüzü alabilir ve zarar verebilir. Özellikle birlikte yaşanan durumun önüne kolaylıkla geçebiliyorsunuz. İphone telefonlarında night shift ayarını etkinleştirebilmek içinde ayarlarımızı birlikte gerçekleştirip işlemlerimizi tamamlayacağız.

iphone night shift nedir nasıl kullanılır

İphone ekran sarıya dönüşsün, iphone telefonumda karanlığa karşı önlem almak istiyorum, iphone sarı ışık ayarı, iphone night shift nasıl açılır, iphone telefonumda night shift açılabilmesi için hangi yolları takip etmem gerekiyor, night shift etkinleştirme işlemlerini yapma. Telefonunuzdan akşam olunca mavi ışığın gözlerinizi almaması için night shift alanını açıp bu bağlamda sorunun önüne geçebilirsiniz.

iphone sarı ışık

Akıllı telefonlarımız artık günlük hayatta sürekli elimizdedir. Akşam saatlerinde ise telefon ışığı gözlerimizi alabiliyor. Ama iphone cihazlarında var olan night shift özelliği ile birlikte sorunun önüne geçerek gözlerinizin yorulmasına engel olabilirsiniz.

iphone night shift nedir nasıl kullanılır, iphone night shift açma, iphone night shift etkinleştirme, iphone night shift aktif etme, iphone night shift nedir, iphone sarı ışık

Ayarların devreye girebilmesi için ilk önce telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ kısmına girişimizi sağlıyoruz. Gelen ekrandan ‘’Ekran ve Parlaklık’’ alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında gelen ekran üzerinden ‘’Night shift’’ bölümüne erişim yapıyoruz.  Yarına kadar açık bırak kısmının karşısındaki alanı aktif etmeniz durumunda akşam saatlerinde sarı renge dönecektir.

Yapılan ayarlarla birlikte artık gözlerinizi alan mavi ışık derdinden de kurtulabileceksiniz. Yine bu alanda bulunan ‘’Zamanlanmış’’ bölümünden de ilgili zamanlamayı kendinize bağlı şekilde ayarlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Night shift ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı yorum alanından bizlere paylaşabilirsiniz. Bazı iphone kullanıcıları da akşam olduklarında telefon ekranının sarıya döndüğünü iletmektedir. Temel nedeni night shift alanının aktif edilmesiyle alakalıdır.

iphone night shift nedir nasıl kullanılır, iphone night shift açma, iphone night shift etkinleştirme, iphone night shift aktif etme, iphone night shift nedir, iphone sarı ışıkiphone night shift nedir nasıl kullanılır, iphone night shift açma, iphone night shift etkinleştirme, iphone night shift aktif etme, iphone night shift nedir, iphone sarı ışık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here