Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda sizlere iPhone metin puntosu özelliği hakkında ne merak ediyorsanız bunların tamamını anlatacağız.

iPhone telefonunuzun içerisinde bulunan metin puntosu ile ilgili merak ettiklerinizi ayrıntılı bir şekilde kaleme aldık. Yazı tipi boyutlarını kendiniz istediğiniz şekilde ayarlamak isteyebilirsiniz. Bunu ayarlayabilmek için ise telefonunuzdan metin puntosu alanına girmeniz gerekiyor.

Önceleri Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorken yeni yeni iPhone kullanımına başladıysanız eğer çoğu ayarın nerede olduğunu bilemeyebilirsiniz. Dolayısıyla ayarların direk olarak işleme koyulabilmesi için kontrolleri doğru bir şekilde sağlamalısınız. Araştırma yapmadan girdiğiniz bir işlem sonrasında oldukça fazla sorunla karşılaşabilirsiniz. Yazı tipi boyutlarının ayarlanabilmesi, beyaz noktayı azaltma ayarlarını ve buna benzer tüm işlemlerinizi iPhone telefonunuzun metin puntosu alanından sağlayabiliyorsunuz.

iPhone Metin Puntosu

iPhone metin puntosu ayarları için nereye giriş yapmanız gerektiğini ve hangi alandan kontrol sağlamanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde aktaracağız. Bu aşama da sizden isteğimiz ise ayarları doğru bir şekilde işleme koymanız olacaktır. Aşağıda adımları hem görsel hem de yazılı bir şekilde anlatmış bulunuyoruz.

iphone
  • İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Oradan da ‘’Erişilebilirlik’’ bölümüne dokunun.
  • Açılan sayfada ‘’Ekran ve Metin Puntosu’’ yazısına tıklayın.
  • Gelen ekranda kalın metin, büyük metin, düğme şekilleri, saydamlığı azalt, kontrastı artır ve buna benzer tüm işlemlerinizi bu alandan görebilirsiniz.
  • Ancak siz bu alana geldiğiniz de herhangi bir bilgi göremiyorsanız cihazınızı güncelleştirin.
  • Güncelleştirme sonrasında da sorun devam ediyorsa cihazınızı kapatıp açın. Ve varsa aynı benzer bir telefon o cihazınızda özelliğin olup olmadığını kontrol edin.

iphone metin puntosu özelliği ile ilgili merak ettiklerinizi ayrıntılı bir şekilde anlatmış bulunuyoruz. Nereden giriş yapabildiğinizi ve girişiniz sonrasında hangi ayarlarınızı kontrol edebileceğinizi ayrıntılı şekilde anlatmış bulunuyoruz. iPhone metin puntosu özelliği haricinde telefonunuz için merak ettiğiniz diğer hususları bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

iPhone marka telefon kullanıyorsanız muhakkak metin puntosu özelliğini denemelisiniz. Bunu bilmeyen arkadaşlarınız da varsa bundan sonra verdiğimiz bilgiler üzerinden kendilerini bilgilendirin. Ya da bizim bu yazımıza da yönlendirebilirsiniz.

iphone metin puntosu
iphone metin puntosu özelliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here