Paylaş

iphone metin değişimi özelliği nasıl kullanılır. iPhone telefonunuzda mesajlaşmayı kolaylaştırmak için metin değişimi giriş alanını anlatacağız.

iPhone telefonu kullanıyorsanız eğer eminim siz de bir çok özelliğinden haberdar değilsinizdir. iPhone telefonlarında bulunan metin değişimi ile ilgili bilgileri ayrıntılı şekilde anlatacağız. Siz de iPhone kullanıyorsanız eğer artık mesajlaşmayı daha rahat hale getirebilirsiniz. Uzun cümleleri simgelerle kısa hale getirebilirsiniz. Ya da klavye alanında olmayan bir işaretini çok kolay şekilde ekleyebilirsiniz.

Telefonunuzda birisiyle mesajlaşırken uzun cümleleri kısa hale getirerek kullanımları sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda klavyeniz de olmayan işaretleri ekleyip onları bir metin şekline getirebilirsiniz. Daha öncesinde telefonunuzun bu özelliğini hiç kullanmadıysanız nerede olduğunu bilmiyorsunuzdur.

iphone metin değişimi

Kullanmakta olduğunuz telefonunuzun her özelliğini araştırarak bulabilirsiniz. Artık teknoloji çağında olduğumuzdan dolayı işlemlerinizi çok rahat bir şekilde kontrol altında tutabiliyorsunuz. Şimdi bu aşamada metin değişimi ile ilgili nerelere girmeniz gerektiğini birlikte inceleyelim.

iphone

iPhone telefonunuzun menü ekranında bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapın. Buraya girişinizi gerçekleştirdikten sonra ise ‘’Genel’’ alanına dokunun. Açılan ekranın alt kısmında ‘’Klavye’’ yazısını göreceksiniz. Onun üzerine tıkladığınızda artık açılan sayfada ‘’Metin değişimi’’ alanını girebilirsiniz.

Metin değişimi kısmına girişinizi yaptıktan sonra sayfanın üst alanında bulunan (+) işaretine tıklayıp buradaki düzenlemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Düzenlemeler, kısaltmalar ve eklemelerin tamamını kendi isteğinize göre sağlayabilirsiniz.

iphone metin değişimi

Gerçekleştirdiğiniz bu işlemler sonrasında mesaj bölümünüze geldiğinizde bir kelime yazdığınızda kısaltmışsanız eğer onun kısaltılmış hali ekrana gelmiş olması lazım. Tabi kısaltmaları öyle bir anda ekleme durumunuz olmayacağı için aklınıza geldikçe bu alana girip işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Ayarlar sizin yaptığınız işlemler sonucunda devreye girmiyorsa cihazınızı kapatıp yeniden açın. Bu işlem sonrasında aynı alana gelerek tekrar işlemleri sağlayın. Adımlarınızı yaptıktan sonra metin değişimi ile ilgili işlemlerinizi artık sizde gerçekleştirebilirsiniz.

iphone metin değişimi özelliği nasıl kullanılır şeklinde aklınıza takılan soruların yanıtını sizlere vermiş bulunuyoruz. Telefonunuzda merak ettiğiniz diğer özelliklerinizi bizlere yorumdan iletebilirsiniz. Cevaplarını ise yine aynı şekilde yorum kısmından kontrol edebilirsiniz. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

iphone metin değişimi nedir ne işe yarar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here