Paylaş

iPhone mesajlar kendiliğinden siliniyor . Telefonunuzdaki mesajlar kendi kendine silindi ise bunun nedenine hep beraber bakacağız.

Sosyal medya hesaplarında yaşanan sorun, normal mesajlarınızda da başınıza gelebilir. Instagram, Twitter, Facebook ve diğer uygulamaların bazılarında mesajlar bazen kendi kendine silinebilmektedir. iPhone telefon kullanıcıları, kendilerine gelen mesajlarında silindiğini dile getirmektedir.

Arkadaşlarınızın, akrabalarınızın ya da sevgilinizin attığı mesajlar bir anda kayboluyor ise buna neden olan etkenlere bakacağız. Normalde telefonumuza gelen mesajlar, biz silmediğimiz sürece silinmiyor.

iPhone mesajlar kendiliğinden siliniyor, iphone mesajlar silinmesin, iphone mesajlar gitmesin, iphone mesajlarım neden silindi, iphone mesajlarım kayboldu, iphone mesajlarım neden silindi

iPhone mesajlar kendiliğinden siliniyor

Sizin telefonunuzda mesajlar silindi ise ilk olarak GSM operatörü ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Hat kaynaklı bir sorun yaşamıyorsanız eğer cihaz kaynaklı bir problem olabilir. Sorunun cihaz kaynaklı mı yoksa hat kaynaklı mı olup olmadığını test etmek için hattı farklı bir telefona takabilirsiniz. Onda da mesajlarınız gelmiyorsa sorun farklıdır.

Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu iPhone telefonlarında özellikler fazladır. Mesajları tut denilen özellikle birlikte, mesajların silinme sürelerini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Dilerseniz sonsuza dek, dilerseniz bir yıl, isterseniz de bir ay tutabilirsiniz. Burada tercih size bağlı kalmamaktadır.

iPhone mesajlar kendiliğinden siliniyor, iphone mesajlar silinmesin, iphone mesajlar gitmesin, iphone mesajlarım neden silindi, iphone mesajlarım kayboldu, iphone mesajlarım neden silindi
  • Siz bu alanda herhangi bir oynama yapmazsanız, mesajlar sonsuz dek tutulmaktadır.
  • Ama yanlışlıkla buradaki ayar değiştirildi ise mesajlar kendiliğinden silinecektir.
  • Böyle bir durumun var olup olmadığına bakmak için ayarlardan nereye giriş yapmamız gerektiğine beraber bakacağız.

Mesaları tut alanına girmek için sırasıyla;

  • Ayarlar
  • Mesajlar
  • Mesajları tut
  • Bir ay, bir yıl, sonsuza dek

iPhone mesajlarım kayboldu

Buradaki seçeneklerden hangisi işaretliyse, sonsuza dek olarak değiştirmeniz gerekiyor. Diğer seçeneklerde süre dilimi sona erdiğinde mesajlarınız kendiliğinden silinecektir. iPhone telefonunuza gelen mesajlarla alakalı karşılaştığınız diğer sorunları bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Fakat belirttiğimiz yere geldiğinizde sonsuza dek olarak işaretli ise mesajların silinmemesi gerekiyor. Mesajlar, GSM operatöründen değil, bu alandan kaynaklı silinmemişse, başka biri mesajlarınızı silmiş olabilir.

Çünkü telefonların hiçbiri mesajları kendi kendine silmiyor. Kimin sildiğini tespit etmeniz mümkün değildir. Telefonunuz çocuğunuza verdiyseniz, o silmiş olabilir. Ya da telefonunuzu alan başka birisi mesajlarınızı silmiş olabilir. İyi gezintiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here