Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda sizlere iPhone mesajla yanıtla özelliği hakkında merak ettiklerinizi ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

iPhone telefonunuzdan mesajla yanıtla özelliğinin ne anlama geldiğini ve nasıl kullanacağınızı ayrıntılı bir şekilde ele aldık. Birlikte gerçekleştireceğimiz işlem aşamalarıyla birlikte sizden bundan sonra gelen aramalarınızı mesajla yanıtlayabilirsiniz. Öncesinde bu özelliği kullanmadıysanız eğer şimdi nasıl kullanacağınıza birlikte bakacağız.

Gün içerisinde eminim birden fazla kişi tarafından arama alıyorsunuzdur. Gelen bu aramaların tamamı rehberde olan kişilerden geldiği için her birine cevap vermek durumdasınız. Onun dışında bazen de bilmediğimiz numaralardan ya da kayıtlı olmayan numaralardan da arama alabilirsiniz. Nitekim onlarda sizi tanıyan kişiler olduğu için o aramalara da yanıt veriyorsunuzdur. Ama bazen de olduğumuzda yerden dolayı telefonları açamadığımız oluyordur. Dolayısıyla karşı tarafta bizim arama isteğini bilerek ya da isteyerek cevap vermediğimizi anlayabiliyor. Bu da ister istemez karşı tarafın size küsmesine neden olabilmektedir.

iPhone mesajla yanıtla

iPhone mesajla yanıtla kısmına nasıl girildiğini bilmiyor olabilirsiniz. Ancak bu sizin bu özelliği hiçbir zaman kullanmayacağınız anlamına gelmiyor. Elbet bir gün lazım olacağından dolayı öncesinde bilgilere sahip olmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

iphone

Şimdi iPhone telefonunuzda mesajla yanıtla alanına nasıl gireceğinizi ve bu alanda neler yapabileceğinizi adım adım sizlerle paylaşacağız.

  • İlk önce telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Oradan da ‘’Telefon’’ yazan bölümüne dokunun.
  • Beraberinde karşınıza gelen ekranda ‘’Mesajla yanıtla’’ seçeneğine tıklayın.
  • Buraya geldiğinizde de karşı tarafa nasıl bir yanıt gitmesini istiyorsanız onu ekleyin.
  • Ekleme işlemleriniz bittikten sonra artık biri sizi aradığında telefonunuzu meşgule almanız durumunda karşı tarafa mesaj gidecektir.
  • Giden mesaj ise sizin mesajla yanıtla alanına girmiş olduğunuz mesaj olacaktır.
  • O yüzden mesajla yanıtla kısmına gireceğiniz yanıtın daha mantıklı bir cevap olmasını dikkate almalısınız.

Hazırladığımız bu yazımızda iPhone mesajla yanıtla özelliği ile ilgili merak ettiğiniz konuları kaleme aldık. Sormak istedikleriniz olursa bizlere bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz. iPhone hakkında bilmedikleriniz ile ilgili yanıtını ise yine yorum kısmından sizlere bildireceğiz. İyi gezintiler

iphone mesajla yanıtla
iPhone mesajla yanıtla özelliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here