Paylaş

iphone mesaj yazarken sesli okuyor. Telefonunuzda voice over açıldığında görme engelli mod aktif hale gelecektir. Kapatılması içinde yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazılarımız da da belirttiğimiz üzere teknolojiye yön veren Apple yetkilileri iphone telefonlarında herkesi düşünmüşler. Öyle ki görme engelliler için kullanım rahatlığının sağlanabilmesi adına telefonda buna yönelik işlemleri de eklemiştir. Fakat telefonumuzu karıştırdığımız sırada bu özelliği aktif hale getirdiğimiz de ne yaparsanız yapın cihazdan yönlendirme sesi alacaksınız. Mesaj yazarken sesli okuyor, bir yere girerken kadın konuşuyor gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durum sonrasında eliniz ayağınız bir birine girmeden anında araştırma içerisine girmelisiniz. Araştırmalar sonrasında şayet yazımız ile karşı karşıya kalırsanız o halde yapılması gerekenleri ele aldığımız konu sonrasında sorununuz tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Böylelikle klavye bildirim sesleri de kapanacağı için herhangi bir sorun kalmayacaktır. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız birlikte kontrol edeceğiz.

iphone mesaj yazarken sesli okuyor

İphone klavye bildirim seslerini kapatamıyorum, iphone sesli okuyor, iphone her şeyde ses geliyor, iphone voice over kapatma, iphone voice over kapanmıyor, iphone görme engelli mod kapatma, iphone mesaj yazarken sesli okumasın, iphone bir yere girdiğimde sürekli sesli okuyor. Görme engelli modun açılımı sonrasında telefonunuzdan nereye girerseniz girin sürekli olacak şekilde sesli okuma ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu tamamen görme engelliler için yapılmış bir sürüm olduğundan siz kendiniz bu işlemi açtıysanız kapatılması içinde aşağıdaki bilgileri kontrol etmeniz sonrasında sorun giderilecektir.

iphone kadın konuşuyor

Her geçen gün telefon kullanıcılarının ilk tercihleri arasına girmekte olan iphone cihazlarının bu kadar sevilmesinin nedeni içerisinde var olan özelliklerle alakalıdır. Özelliklere bağlı olarak sizlerin gezinti sağladığınız sırada bazen görme engelli modunu yanlışlıkla aktif hale getirebiliyoruz. Bunun nereden olduğu bilinmediğinden dolayı da sorun daha da ileri seviyeye çıkmaktadır.

  1. Bu modun kapatılabilmesi için telefonunuzdan ”Ayarlar” alanına giriş işlemi sağlıyoruz.
  2. Sonrasında ”Genel” alanına girerek burada da var olan ”Erişilebilirlik” yazan alana giriş yapıyoruz.
  3. Gelecek olan ekranda yer almakta olan voice over aktif konumda ise bunu sağa çekerek kapatılmasını sağlamanız yeterlidir.
  4. Bundan sonraki gezintiler de kesinlikle ses çıkmayacaktır.

iphone mesaj yazarken sesli okuyor diye okuduğunuz yazı sonrasında da eminim sorun çözülmüştür. Ama olası bir hata ile karşı karşıya iseniz bize yorumda bunu belirtiniz.

iphone mesaj yazarken sesli okuyor, iphone voice over kapatma, voice over kapanmıyor, iphone kadın konuşuyor, iphone klavye sesini kapatma, iphone görme engelli mod kapatma

iphone mesaj yazarken sesli okuyor, iphone voice over kapatma, voice over kapanmıyor, iphone kadın konuşuyor, iphone klavye sesini kapatma, iphone görme engelli mod kapatma

iphone mesaj yazarken sesli okuyor, iphone voice over kapatma, voice over kapanmıyor, iphone kadın konuşuyor, iphone klavye sesini kapatma, iphone görme engelli mod kapatma iphone mesaj yazarken sesli okuyor, iphone voice over kapatma, voice over kapanmıyor, iphone kadın konuşuyor, iphone klavye sesini kapatma, iphone görme engelli mod kapatma

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here