Paylaş

iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma. İphone kelime düzeltme ve tahminini açabilmeniz için telefonunuz içerisinde hangi yolları izleyeceğiniz yazımızda.

Bazı kullanıcılar android işletim sistemli telefon kullanırken daha sonrasında iphone kullanmaya başlamaktadır. Haliyle telefon değişikliği sonrasında yazı şekline çok sıcak olamamaktadır. Böyle durumlar da tahmini kelime ya da otomatik yazı düzeltme oldukça faydalı olmaktadır. Facebook, twitter, instagram, whatsapp ve normal mesajlaşma alanında yazıştığımız kişilere gönderilen mesajların hızlı ve seri bir şekilde gitmesi için klavyede çıkan kelime tahmini işimizi görmektedir. Mesaj yazarken otomatik düzeltme yazacağınız kelimeyi önceden tahmin etmekte ve bu kelimeyi karşınıza bunu mu yazmak istediniz diye bir çok kelime tarafınıza sunmaktadır. Siz bunların hangisini yazmak istiyorsanız onu seçerseniz kelime tamamlanmış olmamaktadır. Ancak bunun telefon ayarı içerisinde nereden yapılacağını bilmeyen kullanıcı kitlesinin sayısı hayli fazla oluşundan bu yazımız içerisinde durumu kapsamlıca ele alarak problemi de ortadan kaldıracağız.

iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma

iphone otomatik düzeltme, iphone mesaj düzeltme ayarı nasıl açılır?, iphone kelime tahminini açma,iphone kelime önermeyi açma, iphone kelime önerme nasıl açılır?, iphone kelime tahmini nasıl açılır. İphone telefonlarımızda mesajlaşma sırasında otomatik olarak tahmin yürüten ve bu tahmin sonrasında yanlış olan yazı şeklimizi düzelten ayarların açılımı için yapılması gerekenleri sizlere sunacağız.

iphone kelime önerme açma

Mesajlaşma alanında bir çok kişinin açmış olduğu kelime önerme sistemi bazı kullanıcılar için alışkanlık haline gelmiş durumdadır. Bu yazımızda iphone telefon kullanıcılarının kelime tahmini ya da mesaj yazarken otomatik düzeltme ayarlarının açılımı için sağlanması gereken işlem ayarlarını konu almaktayız.

Beraber sağlayacağımız işlem ayarları neticesinde artık siz de mesajlarınızı daha rahat ve doğru şekilde yapabileceksiniz.

  1. Telefon içerisinden sırasıyla ”Ayarlar>Genel>Klavye>Otomatik düzeltme” alanına geldikten sonra burada yer almakta olan otomatik düzeltme eğer sağa doğru ise açıktır. Yok eğer sola doğru ise bunu sağ tarafa çektiğiniz andan itibaren işlemler tamamlanmış olacaktır.
  2. Otomatik kelime tahmini aktif hale getirildikten sonra gönlünüzce yazışmaya başlayabilirsiniz.

iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma işlem ayarlarını sizler için konu almış bulunuyoruz. Şayet bu aşamada bir sorun yaşarsanız bizimle yorum alanında iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma, kelime tahmini açma, iphone kelime önerme açma, iphone otomatik düzeltmeyi açma, iphone yazı düzeltme açma, iphone mesaj yazı düzetlme iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma, kelime tahmini açma, iphone kelime önerme açma, iphone otomatik düzeltmeyi açma, iphone yazı düzeltme açma, iphone mesaj yazı düzetlme iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma, kelime tahmini açma, iphone kelime önerme açma, iphone otomatik düzeltmeyi açma, iphone yazı düzeltme açma, iphone mesaj yazı düzetlme iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma, kelime tahmini açma, iphone kelime önerme açma, iphone otomatik düzeltmeyi açma, iphone yazı düzeltme açma, iphone mesaj yazı düzetlme

iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma, kelime tahmini açma, iphone kelime önerme açma, iphone otomatik düzeltmeyi açma, iphone yazı düzeltme açma, iphone mesaj yazı düzetlme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here