Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone mesaj sesi iki kez geliyor ve gelmesin istiyorsanız çözüme dair bilgileri vereceğiz.

Android veya iOS işletim sistemli telefon kullanımları kullanıcıya bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. iPhone telefon kullanıcılarının ise sorun yaşadıkları bir durum gelen mesaj bildirimlerinin ikinci kez uyarı vermesidir. iPhone mesaj sesi iki kez geliyor ve gelmesin istiyorsanız durumla alakalı nelerin gözden geçirilmesine gerektiğine beraber bakacağız.

Bir mesaj bildirimi sonrasında aradan saniyeler geçtikten sonra aynı mesajla ilgili ikinci bir bildirimin geliyor olması tamamen hatırlatma dediğimiz yani uyarı bilgilendirmesidir. Bu özelliğini ben aktif etmedim de diyebilirsiniz. Telefonunuzu ilk aldığınızda açık durumda olan özelliğin daha sonrasında kapatma işlemlerini kendiniz telefonunuzdan sağlayabilirsiniz.

iPhone mesaj sesi iki kez geliyor ve gelmesin

iPhone mesaj sesi iki kez geliyor

iPhone mesaj sesi iki kez geliyor diye bu durumdan sıkındıysanız eğer soruna dur diyebilmek adına hangi aşamaların gözden geçirilmesi gerektiğine birlikte göz gezdireceğiz. Sağlanacak ayarlar neticesine artık uyarı bilgilendirmesi hususunda gelen ikinci bildirim sesi karşınıza çıkmayacaktır.

Uyarı bilgilendirmesini kapalı duruma getirebilmeniz için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine giriş sağlayın. Ayarlar alanına geldiğinizde ise gelen sayfada ‘’Bildirimler’’ seçeneğini görüp onun üzerine dokunun. Gerçekleştirmiş olduğunuz işlem aşamaları neticesinde gelen ekranda ‘’Mesajlar’’ bölmesinin içerisine giriş gerçekleştirin.

Tüm bu aşamalar neticesinde mesajlar bölümünün içerisinde en alt sayfada ‘’Uyarıları Yinele’’ şeklinde bir alan görmüş olacaksınız. Bu alanın karşısında 1, 2, 3, 4, 5 yazabilir. Uyarılar yenileniyorsa burada muhakkak rakamlardan birisi bulunmaktadır. Üzerine tıklayıp ilgili alanı ‘’Asla’’ olarak seçmenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

iPhone mesaj sesi iki kez gelmesin isteyenlerden biriyseniz eğer bu ayarı yapmanızla birlikte artık tek bir bildirim mesajı almış olacaksınız. Diyelim ki siz tek bir kez bildirimi asla olarak değiştirdiniz. Ve uyarıları yinele alanındaki ayarlar neticeye ulaşmanıza işlem sağlamadı bu durumda muhtemelen iOS işletim sistemli telefonunuzda gelen bir güncelleme bulunuyordur.

Güncellemelerinizi işleme alarak belirtilen ayarları tekrar devreye almanızla birlikte sorun giderilmiş olacaktır. Problem devam ederse cihazın yedeklerini alarak sıfırlamasına gidebilirsiniz. Fakat muhtemelen yukarıdaki işlemlerinizi sağlayacağınızdan ötürü sıfırlamanıza ihtiyacınızın kalacağını sanmıyoruz. Umarım sizin için faydalı olmuştur.

iPhone mesaj sesi iki kez gelmesin
iPhone mesaj sesi iki kez geliyor ve gelmesin
Önceki İçerikXiaomi Mi 8 Lite format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikiPhone uyarıları yinele ve tekrarlı mesajı açma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here