Paylaş

iPhone mesaj konu alanı kapatma işlemlerini hangi yolu takip ederek yapabileceğinizi yazımızda ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

iPhone mesaj konu alanı kapatma

Konu alanı, hazırlamış olduğunu bir metnin başlığı olarak kullanılmaktadır. Konu kısmı iPhone telefonların mesaj alanlarında da kullanılmaktadır. Siz mesaj bölümüne geldiğinizde konu alanının görünmesini istemiyorsanız kapatabilmek için izleyeceğiniz yolları kontrol edeceğiz.

Teknolojinin gelişimine yön veren Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu iPhone marka telefonların kendi içerisinde çok faydalı ayarları bulunmaktadır. Bu ayarları nasıl kullanacağını biliyor olmanız ilerleyen dönemlerde sizin işinize fazlasıyla yarayacaktır.

Telefonunuzun mesaj kısmına geldiğinizde ‘’Konu’’ diye bir yazı görmeye başladınız ve bunu görmek istemiyorsanız kapalı konuma getirmelisiniz. Telefonunuzda daha öncesinde bu ayarı hiç görmediyseniz haliyle nereden kapatacağınızı da bilmiyorsunuzdur.

iPhone telefonunuzun gerek mesaj alanında gerekse de kullanımları sırasında çeşitli ayarları bulunmaktadır. Hangi alanda sorun yaşıyorsanız o konu üzerinde araştırma yaptığınızı biliyoruz. O yüzden telefonunuzun ayarları ile ilgili tüm konuları hazırlamaya çalışıyoruz. Konu alanını kapatmak için izleyeceğiz çözüm aşamalarını aşağıda tek tek sunacağız.

iphone

iphone mesaj konu alanı kapatma için gerekenler

  • İlk önce telefonunuzun menü alanından ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Ardından gelen ekranı aşağıya doğru kaydırın ve orada göreceğiniz ‘’Mesajlar’’ kısmına dokunun.
  • Bu alana dokunmanızla birlikte gelen ekranda ‘’Konu alanını göster’’ sizde muhtemelen aktif durumdadır.
  • Burayı sola kaydırıp kapalı duruma getirin.
  • İşlemleriniz sonrasında mesaj alanına geldiğinizde artık ‘’Konu’’ yazısını görmeyeceksiniz.
konu alanı
  • Yine görmeye devam ediyorsanız telefonunuzu kapatıp yeniden açarak aynı işlemleri deneyin.
  • Şayet mesajdaki bu alan hiçbir şekilde düzelmeye gitmiyor ve sizde bu yazının gelmesinden memnun değilseniz son işlem olarak sıfırlamaya gidebilirsiniz.
  • Telefonunuzdaki yedekleri aldıktan sonra şarj oranı %70’in üzerindeyse sıfırlamayı başlatabilirsiniz.
  • İşlemleriniz sonucunda artık mesaj kısmına görünen konu alanı sizde görünmeyecektir.

Telefonunuzdaki konu alanını belirttiğimiz yöntemleri takip ederek kapalı hale getirebilirsiniz. Farklı arkadaşlarınızda aynı sorunu yaşıyor ise artık sizde bilgilere hakimsiniz. Eklemek ya da sormak istediğiniz bir yer ya da farklı konu varsa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

iPhone mesaj konu alanı kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here