Paylaş

iphone mesaj konu alanı açma istiyorsanız eğer bu işlemleri nereden yapacağınızı ayrıntılı olacak şekilde yazımızda anlatacağız.

iphone mesaj konu alanı açma

Konu alanı, bir yazışmaya girdiğinizde yazmış olduğunuz metnin konusunu belirtmektedir. O konuya has olacak şekilde bir yazı yazdığınızı anlatırsınız. Genel itibariyle mailleşme de daha çok kullanılmaktadır. Ancak iPhone telefonlarınızın mesaj kısmına da bu alanı getirebilirsiniz.

iPhone marka telefonu yeni yeni kullanmaya başlayanlardan biriyseniz eğer çoğu ayarın nerede olduğu konusunda bir fikre sahip değilsinizdir. Telefonunuzda biriyle yazışırken mesaj bölümüne konu alanını getirebilirsiniz. Tabi bunun içinde o özelliği açmanız gerekiyor.

Apple firmasının üretimini gerçekleştirmiş olduğu cihazlarda isteğinize bağlı olacak şekilde farklı farklı ayarları bulabilirsiniz. Elbette bu ayarları da yine isteğe bağlı olarak açıp kapatmak sizin elinizdedir. Göndereceğiniz mesaja konu alanı eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Mesaja konu alanı eklemek için işlemleri hem yazılı hem de görsel olacak şekilde sizlere paylaşmış bulunuyoruz. Sizden bu aşamada tek isteğimiz belirttiğimiz ayarları doğru olacak şekilde işleme koymanız olacaktır.

iphone

iphone mesaj konu alanı açma için gerekenler

  • Telefonunuzun menü alanında bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra ise ‘’Mesajlar’’ bölümüne gelin.
  • Geldiğiniz ekranın orta bölümünde de ‘’Konu alanını göster’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Gördüğünüz bu alanda muhtemelen özellik kapalı durumdadır. Sağa kaydırıp aktif duruma getirebilirsiniz.
  • Kapalı konuma getirebilmeniz içinde yine aynı şekilde sola kaydırabilirsiniz.
konu alanı

Aktif etme işlemlerini bu şekilde sağladığınızda mesaj alanına gelin. Artık bu alana geldiğinizde mesaj dışında konu alanını da görmeye başlayacaksınız. Siz yine burada konu alanını göremiyorsanız telefonunuzu kapatıp tekrar açın. Tekrar aynı işlemleri yaptığınız da sorun giderilecektir. iPhone telefonunuzda mesaj alanına geldiğinizde yine aynı hata devam ediyorsa bu durumda cihazın sıfırlaması gerekecektir.

Şarj oranınız yüzde %70’in üzerinde olması durumunda bu sıfırlama işlemini devreye koyabilirsiniz. Tabi ki sıfırlamayı yapmadan önce kesinlikle almak istediğiniz yedekleri alın. Yedekleri aldıktan sonra sıfırlamayı başlatabilirsiniz. Sıfırlama sonunda sorun kesin olarak çözüme kavuşması gerekiyor. Yine olmazsa bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz.

iphone mesaj konu alanı açma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here