Paylaş

iPhone mesaj karakter sayısı işlemlerini nereden yapacağınızı bilmiyorsanız eğer bu ayarları hangi alandan sağlayacağınızı yazımızda anlatacağız.

iPhone mesaj karakter sayısı

Karakter sayısı, bir metindeki boşluk dışında girilen tüm girdilerin toplamıdır. Bu hususta en bilinen kodlamalar ise ASCII ve Unicode olduğunu söyleyebiliriz. iPhone telefonunuzda bu mesaj yazdığınız sırada karakter sayısı görünmüyorsa ya da görünmesin istiyorsanız işlemleri nasıl yapacağınızı inceleyeceğiz.

Yeni nesil kampanyalardan dolayı bilmese de ilk telefon kullananlar bu sayıyı oldukça önemsiyorlardı. Nedeni ise her bir mesajın kontörlü olmasından kaynaklanıyordu. Şimdi ise sınırsız SMS kampanyaları ve ücretsiz sohbet uygulamaları olmasından dolayı bu kadar önemli değil.

Eski alışkanlığınızı yeni telefonlarda da görmek istiyorsanız bunu kendiniz aktif duruma getirebilirsiniz. Günümüzde de mesaj alanını kullanan kişi sayısı fazladır. iPhone telefonunuzda karakter sayısını aktif edip kapatmak tamamen sizin elinizdedir.

Mesaj limitiniz azaldığında mesajları karakter sayısını kontrol ederek atmak isteyebilirsiniz. Karakter sayısını nasıl açıp nereden kapatacağınız konusunda adım adım sizleri aydınlatacağız. Sizden isteğimiz ise belirttiğimiz işlemleri harfiyen işleme koymanızdır.

iphone

 iPhone mesaj karakter sayısı açma

  • İlk önce telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın.
  • Daha sonrasında ise ‘’Mesajlar’’ kısmına girin.
  • Gelen ekranda ‘’Karakter sayısı’’ yazısını bulup onun karşısındaki tiki sağa kaydırın. Ve artık karakter sayısı aktif duruma gelmiştir.
  • Mesaj alanına geldiğinizde aktif olmadığını görürseniz telefonunuzu bir kere kapatıp tekrar deneyin.
  • Açma işlemleri yaptığınız bu işlem sonrasında sorun kalmayacaktır.
karakter sayısı

iPhone mesaj karakter sayısı kapatma

  • Yine aynı şekilde telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Oradan da ‘’Mesajlar’’ kısmına dokunun.
  • Açılan sayfada ‘’Karakter sayısı’’ yanındaki tiki sola kaydırıp kapalı duruma getirebilirsiniz.
  • Şayet kapalı duruma getiriyor olmanıza rağmen yine kapanmıyorsa cihazı kapatıp yeniden açın.
  • Tekrar aynı yerlere girerek denemenizi gerçekleştirin.

Telefonunuzun mesaj kısmındaki karakter sayısını izleyeceğiniz bu yol ile kapalı konuma alabilirsiniz. iPhone telefonu yeni yeni kullanıyorsanız eğer bazı ayarların nerede olduğunu bilemeyebilirsiniz. Lakin gelişen teknolojide kısa bir araştırma yaptığınızda her türlü sonuca ulaşabilirsiniz. Sormak ya da eklemek istedikleriniz olur ise bunu bizlere yorumdan bildirebilirsiniz.

iPhone mesaj karakter sayısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here