Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda iPhone mesaj çökertiyor donduruyor sorunu için sizleri kapsamlı olacak şekilde bilgilendireceğiz.

Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu iPhone ve iPad cihazlarına olan ilginin ana nedenlerinden birisi kesinlikle sağlam ve güvenilir olmasıdır. Lakin daha öncesinde karşılaşılan çökerten mesaj sorunu yine meydana gelmiştir. iPhone mesaj çökertiyor donduruyor problemi için alınacak önlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususları detaylandırdık.

  • iOS 13 ile birlikte karşımıza gelen çökerten mesaj bir emoji ile birlikte sisteme dahil edilmektedir.
  • Mesaj İtalyan emojisi gönderiminde iPhone, iPad ile birlikte Mac ve Apple Watch olmak üzere cihazların çökmesine, donmasına ya da ısınmasına neden olmaktadır.
  • Bunun önüne geçilebilmesi için ise yapmanız gerekenleri sıralayacağız.

iPhone mesaj çökertiyor donduruyor

iphone çökerten mesaj

iPhone çökerten mesaj sorunu günden güne büyümektedir. Bazı kullanıcılarda bu mesajı aldıktan sonra dokunmatiğin hiçbir şekilde hareket etmediğini veya işleme girmediğini dile getirmektedir. Durum böyle olunca da ister istemez sorun yaşanmaktadır.

  • Aslında sorun sizinle alakalı olmadığı için bilmeden bir tuşa basmanız olayın kontrolünüzden çıkmasına neden olmaktadır.
  • Özellikle WhatsApp ve Telegram uygulamalarında gruplara üyeyseniz buradan gönderilen İtalyan emojisi cihazınızın bir anda çökmesine neden olabilmektedir.
  • Mesajı gördükten sonra artık cihazın ısınması, cevap vermemesi ya da dokunmatiğin çalışmamasını göreceksiniz.
  • Oluşan bu sıkıntı sonrasında cihazınızın hard reset işlemlerinin devreye alınması gerekiyor.
  • Resetleme işlemlerini yaptıktan sonra cihazınız tekrar eski haline dönmüş olacaktır.

iPhone donduran mesaj

iPhone mesaj çökertiyor donduruyor

iPhone donduran mesaj sonrasında ise gözler Apple firmasına çevrilmiş durumdadır. Apple yetkilileri ise ilerleyen dönemlerde getireceği yeni güncellemeler ile birlikte problemi kökünden halledeceğini dile getirmektedir.

Sizin bu soruna alacağınız önlem ise mesaj ön izlemelerinizi kapatarak gelen bildirimleri devre dışı bırakmak olacaktır. Bu kesin bir çözüm değil ancak korunma için iyi bir yöntem diyebiliriz. Sorunla ilgili önlemleri hemen almak isteyebilirsiniz. Lakin Apple firmasının probleme yönelik işlemlerini kendisi sağlayacaktır. Dolayısıyla Apple servisinin getireceği yeni güncellemeleri beklemeniz gerekiyor.

iPhone telefonunuz ile ilgili yaşadığınız farklı sorunlar varsa bunları bize yorum alanından ulaştırmanız durumunda gerekli bilgilendirmeleri sizlere yine yorum kısmından ileteceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here