Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda iPhone kurtarma moduna girmiyor ve alamıyorum sorunu için nelerin gerekli olduğunu gözden geçireceğiz.

Apple firmasının üretimini gerçekleştirmiş olduğunu iPhone telefonlarında çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Alınan bu hatalar sonrasında cihazınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız kurtarma moduna almalısınız. iPhone kurtarma moduna girmiyor ve alamıyorum diyorsanız eğer ayarlarınızı nereden ve nasıl yapacağınızı tek tek kaleme alacağız.

Telefonunuzun Apple logosunda kilitli kalması, güncelleme sonrasında işlem yapmanıza izin vermemesi veya farklı diğer sorunlarınızda bu modu kullanarak probleminizi giderebilirsiniz. Tabi ki moda geçiş sonrasında tüm verilerinizin silineceğini de unutmayın. O yüzden şimdiden yedek alma imkanınız varsa tüm yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz.

iPhone kurtarma moduna girmiyor ve alamıyorum

iPhone kurtarma moduna girmiyor ve alamıyorum

iPhone kurtarma moduna girmiyor diye surat asıp moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Bu modun bir diğer adı ise DFU modudur. Bahsedilen ayarlarını bizim size söylediğimiz şekilde tek tek işleme koyarsanız en kısa süre içerisinde kurtarma moduna alabilirsiniz.

  • Öncelikle sorun yaşamış olduğunuz iPhone telefonunuzu kapalı konuma getirin.
  • Bazen kapatma işlemleri esnasında da sorun yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda Home tuşuna basını tutarak açma ve kapama tuş kombinasyonlarından destek alıp kapanma işlemlerini sağlayabilirsiniz.
  • Yine aynı şekilde bu tuşa basılıyken eliniz kablo ile birlikte bilgisayarınıza takın.
  • Telefonu bilgisayarınıza bağlandıktan sonra bilgisayarınızdan ‘’iTunes’’ girip çalıştıralım.
  • Telefonunuzun ekranında iTunes’a giriş gerçekleştirdiğine dair ya da bağlandığına ilişkin bir uyarı gelmesi durumunda Home tuşundan elinizi çekebilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda ‘’iTunes’’ ekranına baktığınızda ‘’iTunes, kurtarma modunda bir iPhone buldu. iPhone’un iTunes ile kullanılmadan önce üzerine geri yükleme yapılması gerekir.’’ Bilgi göreceksiniz.
  • Bu işlem sonrasında cihazınızı sıfırlayarak yaşanan sorununuz her ne ise çözüme kavuşturabilirsiniz.

iPhone kurtarma moduna alamıyorum

iPhone kurtarma moduna alamıyorum şayet yukarıdaki işlemleri sağlayıp DFU moduna geçme işlemlerinizi sağlayamadıysanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Telefonunuzun açık olduğu zaman diliminde hem Power hem de Home tuşuna aynı anda basılı tutalım.
  • Telefon ekranının kapanmasıyla birlikte Power tuşundan elinizi çekin.
  • Bilgisayarınızdan ses gelene kadar Home tuşuna basılı tutabilirsiniz. Sesin geldiğini duymanızla birlikte Home tuşundan da elinizi çekebilirsiniz.

Bu sayede sorun giderilmiş ve kurtarma moduna geçmiş olacaksınız. iPhone telefonunuzda karşılaştığınız diğer sorunlar için bizleri yorumdan bilgilendirebilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here