iphone koyu modu kapatma kaldırma. Telefon ekranınızı karanlık moddan çıkartarak tekrar eski haline getirmek için yapılması gerekenleri konu aldık.

iOS 13 güncellemesinin ardından telefonlara getirilen koyu mod özelliği herkes tarafından sevilerek kullanılmaya başlanmıştır. Güncellemenin bazı telefonlarda aktif hale gelmediğini öncesinde hazırlanan yazılarımızda belirtmiştik. Etkin olan ve başarılı şekilde işleme koyulan güncellemeler sonrasında koyu mod ayarlarını kendiniz aktif hale getirebiliyorsunuz. İphone kullanımı yapan bazı kişiler ise telefonlarının yeni olmasına rağmen iOS 13 güncellemesinin hala daha telefonlarına gelmediklerini dile getirmektedir. Aslında yaşanan bu durum hafızayla alakalı da olabilir. Yani iphone kendini yedeklemiyor ya da hafıza da yeterli alan mevcut değilse bu sorunla mutlaka karşılaşırsınız. Dolayısıyla böyle bir problem ile karşı karşıya kalmadan önce bunları da kontrol etmeniz gerekiyor. Güncelleme yapılmış ve koyu modu aktif hale getirmişseniz de yapmanız gereken kontrolleri beraber kontrol edeceğiz.

iphone koyu modu kapatma kaldırma

İphone koyu mod özelliğini nasıl kapatabilirim, iphone koyu mod kapanmıyor, iphone karanlık modu iptal etme, iphone telefonumdan koyu modu kaldırmak istiyorum, iphone koyu mod nereden kapatılır, iphone telefonumda karanlık modun kaldırılması nasıl yapılır. Bu aramaları yapmanız gayet normaldir. Eğer ki karanlık modu siz değil de telefonu vermiş olduğunuz biri yaptıysa bu durumda yapacağınız kısa bir araştırmayla beraber sorunu gidermeniz mümkündür.

iphone karanlık mod nasıl kapatılır

iOS 13 ile beraber telefonunuzun hızında, kullanımda ve bazı alanlarında önemli değişikliklerde getirilmiştir. Bunlardan en çok kullanım yapılan özelliklerden birisi de tartışmasız şekilde koyu mod özelliğidir.

iphone koyu modu kapatma kaldırma, iphone karanlık modu iptal etme, iphone koyu mod kapatma, iphone koyu mod kapanmıyor, iphone karanlık mod kapatma, iphone koyu mod iptal etme

Özelliğin aktif hale getirilmesiyle birlikte gittiğiniz bir ortamda ışığın yansımamasını istiyorsanız bu özelliği direk devreye alabilirsiniz. Tabi aynı şekilde pasif hale getirmekte yine sizlerin elinde olduğunu da söylemekte yarar bulunuyor.

  • Özelliği aktif duruma getirdiğinizde tekrar kapalı hale gelmesi için telefonunuzun Ayarlar alanına girişinizi gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonrasında ise Ekran ve Parlaklık kısmına erişim yapıyoruz.
  • Işık ve Karanlık şeklinde iki seçenek göreceksiniz.
  • Işık olanı tercih etmenizle beraber artık telefon karanlık moddan çıkacaktır.
  • Olası durumda siz bu ayarı yapmanız halinde hala daha ışıklı moda geçişiniz olmadıysa yapılması gereken bir diğer işlem ise telefonu kapatıp yeniden açmanız olacaktır.
iphone koyu modu kapatma kaldırma, iphone karanlık modu iptal etme, iphone koyu mod kapatma, iphone koyu mod kapanmıyor, iphone karanlık mod kapatma, iphone koyu mod iptal etme

İphone telefonunuzla alakalı karşılaştığınız diğer sorunları bizlere yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

Önceki İçerikArama yapamıyorum şebeke çekmiyor
Sonraki İçerikinstagram iletişime geç butonu ekleme koyma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here