Paylaş

Hazırladığımız bu yazımızda iPhone klavyeye ∞ sonsuzluk işareti nasıl eklenir ayrıntılı bir şekilde anlatarak sorununuzu gidereceğiz.

iPhone telefonunuzdaki klavyeye ∞ sonsuzluk işaretini veya yatık sekiz işaretini nereden ve nasıl eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. iPhone telefonunuzda diler uygulamalarınız üzerinden dilerseniz de kendi mesaj alanınızdan arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Yaptığınız bu sohbete yardımcı olan en büyük özellik ise hiç tartışmasız telefonumuzun klavyesidir. Klavyeniz de tüm sembolleri bulmanız mümkün değildir. Ancak iPhone telefonunuzun klavyesine istediğiniz işaretleri ekleyebilirsiniz. Normal şartlarda işareti sonsuzluk anlamına gelmektedir. Ve çoğu iPhone klavyelerinde sonsuzluk işareti ya da yatık sekiz işareti bulunmamaktadır.

Siz de telefonunuzdan birine işaretini göndermek istediğinizde olmadığını görünce moral bozabilirsiniz. Böyle bir moral bozukluğu içerisine girmenize gerek bulunmamaktadır. Kullanım yapmış olduğunuz telefonunuzun markası iPhone ise klavyeye işareti siz kendiniz ekleyebilirsiniz.

iPhone klavyeye ∞ sonsuzluk işareti

Teknolojiye yön veren Apple firmasının üretimini sağladığı iPhone telefonlarınızda bu işlemi sağlayabiliyorsunuz. Klavyeye daha öncesinde herhangi bir işaret eklemediyseniz ayarları nereden yapacağınıza dahil bir fikrinizin olmaması gayet normaldir.

Gerçekleştireceğimiz işlemlerle birlikte iphone telefonunuza işaretini sorunsuz şekilde eklemiş olacaksınız. Hazırsanız eğer ayarlarınızı nereden ve nasıl yapacağınıza birlikte göz gezdirelim.

iphone klavye
 • Telefonunuzun ana klavyesinde işareti olmadığından dolayı ilk önce bu işareti kopyalamanız gerekiyor.
 • iPhone telefonunuzda sonsuzluk işaretini kopyaladıktan sonra cihazınızın ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
 • Ayarlar alanına girişinizi yaptığınızda ise gelen ekranda ‘’Genel’’ kısmına dokunun.
 • Oradan da ‘’Klavye’’ bölümüne giriş yapın.
 • Açılan ekranda ‘’Metin değişimi’’ alanını göreceksiniz. Metin değişimi bölümüne tıklayın.
 • Sonrasında ise ekranın sol üst alanında bulunan (+) işaretine dokunun.
 • İfade: alanına kopyaladığınız işaretini yani yatay sekiz işaretini ekleyin.
 • Kestirme: alanına ise ne yazınca bu işaretin çıkmasını istiyorsanız onu yazın.
 • Yapacağınız bu işlem sonrasında iphone telefonunuzun klavyesine sonsuzluk yani yatay sekiz işaretini eklemiş olacaksınız.
 • Ayarlarınız sırasında sorun yaşarsanız cihazınızı kapatıp yeniden açın.
 • Ve kopyaladığınız işaretin doğru bir şekilde kopyalanıp kopyalanmadığını kontrol edin.

Sizin için hazırladığımız bu yazımızı kontrol ederek iPhone klavyeye ∞ sonsuzluk işareti nasıl eklenir işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Ya da yatık sekiz işaretini ekleyebilirsiniz. Olur da bu aşamada sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

∞
yatık sekiz
iPhone klavyeye ∞ sonsuzluk işareti nasıl eklenir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here