Paylaş

iphone klavye sesi kendiliğinden azalıyor. İphone cihazınızdan klavye ve kilit sesinde kendi kendine azalmaların önüne geçmek adına ayarlardan bahsedeceğiz.

İphone telefonlarında çok sık yaşanmasa da konu aldığımız sorun bazen kullanıcıların başına gelebilmektedir. Meydana gelmekte olan bu problemden ötürü sorunun donanımsal kaynaklı mı yoksa bizimle alakalı mı olup olmadığını bilememekteyiz. Telefonunuzda oluşan tuş sesiyle alakalı kontrolleri birlikte gözden geçirdikten sonra sorun düzelmez ise şayet bu durumda servise götürmeniz gerekebilir. Ancak yapılan ayarlar doğrultusunda probleminizin çözüme kavuşabileceğini de belirmekte fayda bulunmaktadır. Hatanın hangi işlem sonrasında oluştuğunu bilmeniz ise size avantaj sağlayacak bir diğer etkenlerden birisi olacaktır. Örneğin iphone telefonunuza bir uygulama yükledikten sonra bu problem oluştuysa o uygulamayı cihazdan kaldırmanız gerekiyor. Ya da güncelleme sonrasında bir problem meydana geldiyse o noktada ayar sağlanması lazım. Haricinde neleri gözden geçirmeniz gerektiğini anlatacağız.

iphone klavye sesi kendiliğinden azalıyor

İphone telefonumda kilit sesi kendi kendine azalıyor, iphone tuş sesim neden azalıyor, iphone klavye sesi durduk yere azalmaya başladı, iphone kilit sesi azalmasın, iphone klavye sesinin azalması donanımsal kaynaklı mı? İşte ilettiğiniz ya da aklınıza takılan tüm bu sorunların yanıtını yazımızda vermeye çalıştık. Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz üzere hangi işlemden sonra bu hatayı aldığınız çok önemlidir.

iphone kilit sesi kendi kendine azalıyor

Eğer ki cihazınıza gelen bir güncelleme sonrasında klavye ve kilit sesi kendiliğinden azalmaya başladıysa sorun gelen güncelleme ile alakalıdır. O yüzden cihazın sıfırlamasına gidebilirsiniz.

iphone klavye sesi kendiliğinden azalıyor, iphone klavye sesi azalmasın, iphone kilit sesi azalmasın, iphone kilit sesi kendiliğinden azalıyor, iphone tuş sesi azalıyor, iphone kilit sesi kendi kendine azalıyor
  • Cihazı sıfırlamadan önce yedeğinizi alıp şarj oranı %70 olduğunda Ayarlar>Genel>Sıfırla ve tüm ayarları sıfırla diyerek cihazınızın sıfırlama işlem aşamalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Sıfırlama sonucunda da sorun hala devam ediyorsa ve garantisi devam ediyorsa bir servise gitmesinde fayda bulunmaktadır. Çünkü sorun sıfırlama sonrasında muhakkak giderilmesi lazım. Devam etmesi o problemin donanımsal kaynaklı olabileceğini göstermektedir.

iphone klavye sesi kendiliğinden azalıyor, iphone klavye sesi azalmasın, iphone kilit sesi azalmasın, iphone kilit sesi kendiliğinden azalıyor, iphone tuş sesi azalıyor, iphone kilit sesi kendi kendine azalıyor

Ayarları yukarıda belirttiğimiz şekilde işleme almanız gereklidir. Yani azalmalarla alakalı sorun şayet donanımıyla alakalı değilse sıfırlama ya da güncellemeler problemi giderecektir. Onun sonrasında da devam ettiğini görüyorsanız dediğimiz gibi servise gitmesi en sağlıklı olan işlemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here