iphone klavye gözükmüyor cıkmıyor. iPhone telefon kullanıyorsanız ve klavye çalışmıyor ise bu durumda yazımız işinizi görecektir.

Teknoloji de çağ açan iOS işletim sistemli cihazlara son zamanlarda daha çok ilgi gösterilmektedir. Telefon kullanıcılarının tercihleri arasında yer alan iPhone cihazlarında son zamanlar da klavye sorunları baş göstermeye başlamıştır. Yaşanan bu sıkıntılarla alakalı olarak kimi kullanıcı klavyesinin çalışmadığını, kimisi donduğunu, kimisi de klavyenin hiç çıkmadığını dile getirmektedir. Klavye ile alakalı olan işlemlerin tamamı yazılımsal bir netice vermektedir. Tuşlu telefonlar da böyle bir durum olursa bu donanımsal kaynaklı olabilir. Fakat iphone cihazların hiç birinde tuş takımı olmadığından dolayı yazılımsal olacak şekilde işlem görmektedir. Yaşanan bu yazılımsal sorun nasıl giderilecek? Sorusunu ise kafanızda sorup araştırmanız da da bu yönde işlem sağlandığının da farkındayız. Gerçekleştirilen bu durum karşısında problemin ne ile alakalı olduğunu ve nasıl giderileceğine ilişkin tüm detayları sizlere sunacağız. Birlikte yaptığımız ayarlarla birlikte ise sorunumuz giderilmiş olacaktır.

iphone klavye gözükmüyor cıkmıyor

iphone klavye nerede, iphone klavye çalışmıyor, iphone klavye gözükmüyor, iphone klavye sorunu yaşıyorum, iphone klavyem donuyor, iphone klavyem kasıyor, iphone klavyem gelmiyor. Akıllı telefonlar arasında gerek kullanımı gerekse de güvenilirliği ile tercih edilen ürünler arasında yer alan iphone cihazlarında oluşan bu hataların nasıl giderileceğini siz değerli okurlarımıza sunacağız. Hataların giderilmesine yönelik gerçekleştirilen ayarlarla birlikte artık bu ve benzeri tarz sorunlar ile karşı karşıya kalınmayacaktır.

iphone klavye çalışmıyor

Facebook, twitter ya da instagram gibi uygulamalara gelen güncellemeler de olduğu gibi telefonlarımıza da güncellemeler gelmektedir. Gelen bu güncellemeler ile birlikte cihazın hızlandırılması varsa hata noktasında hataların giderilmesine yönelik işlemler sağlanmaktadır. Eğer klavye de bu ve benzeri tarz durumlarla karşı karşıya iseniz son sürümün kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmeniz gereklidir. Kontrollerin sağlanabilmesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirelim;

  1. İlk olarak telefonumuzun ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  2. Daha sonrasında bu alanda ”Genel” şeklinde bir yazı göreceksiniz. Genelin yanında zaten 1 yazısı yazmaktadır.
  3. Eğer var ise oraya tıklıyoruz. Yazılım güncelle diyecektir. Yazılımı güncelle dedikten sonra yaşanan sorun ortadan kalkmış olacaktır.
  4. Gerçekleştirilen bu işlem neticesinde sorun giderilmez ise ”Genel” kısmından ”Klavye” oradan da ”Klavyeler” alanına girerek bağlantıların kontrollerini sağlamanız gereklidir.
  5. Sağlanan tüm bu işlem adımları sonrasında dahi sorun giderilmediyse telefondaki bilgileri yedekleyip ”Ayarlar>Genel>Sıfırlama>Tüm ayarları sıfırla” demeniz durumunda cihazın sıfırlama işlemlerini sağlamalısınız.
  6. Acil bir işiniz var ise Apple store alanından klavye uygulaması indirmek en pratik olan işlemdir.

iphone klavye gözükmüyor cıkmıyor problemine neden ilişkilendirme sonrasında sorun yapılan bu işlem ayarları ile birlikte çözülmüş olacaktır.

iphone klavye gözükmüyor cıkmıyor, iphone klavye çalışmıyor, iphone klavye gelmiyor, iphone klavye nerede, iphone klavye çıkmıyor, iphone klavye yok iphone klavye gözükmüyor cıkmıyor, iphone klavye çalışmıyor, iphone klavye gelmiyor, iphone klavye nerede, iphone klavye çıkmıyor, iphone klavye yok iphone klavye gözükmüyor cıkmıyor, iphone klavye çalışmıyor, iphone klavye gelmiyor, iphone klavye nerede, iphone klavye çıkmıyor, iphone klavye yok iphone klavye gözükmüyor cıkmıyor, iphone klavye çalışmıyor, iphone klavye gelmiyor, iphone klavye nerede, iphone klavye çıkmıyor, iphone klavye yokiphone klavye gözükmüyor cıkmıyor, iphone klavye çalışmıyor, iphone klavye gelmiyor, iphone klavye nerede, iphone klavye çıkmıyor, iphone klavye yok

Önceki İçerikinstagram fotoğraf paylaşılamıyor yüklenmiyor
Sonraki İçerikiphone internet cerezlerini açamıyorum etkinleşmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here