Paylaş

iPhone kişisel erişim noktasın şifresini değiştiremiyorum. Mobil veri paylaşım şifrenizi nasıl değiştireceğinizi beraber kontrol edeceğiz.

Bir yere gezintiye gittiğimiz sırada eğer kendi mobil internetimiz bitmişse, yanımızdaki arkadaşın mobil internetini açmasını istiyoruz. Aynı durum arkadaşlarımız içinde geçerlidir. Birisi bizden mobil veri şifresini istediğinde hemen onunla paylaşıyoruz. Fakat kişisel erişim noktasındaki paylaşım şifremiz oldukça zordur. Bunu kolaylaştırmak ise sizlerin elindedir.

Nasıl ki modemin kablosuz ağ şifresini aylık olarak değiştiriyorsanız, mobil veri paylaşım şifremizi de aynı şekilde değiştirebiliyoruz. Diyelim ki bilgisayarınızda işiniz var ve wi-fi bağlantısı bulunduğunuz yerde yok.

iPhone kişisel erişim noktasın şifresini değiştiremiyorum

Böyle bir durumda mecbur kişisel erişim noktasını açarak kendi mobil veri internetini paylaşmanız gerekecektir. Şifre zor olmasından dolayı sizin de işiniz gereksiz yere uzayacaktır.

iPhone telefonlarında paylaşım şifresinin nasıl değiştirileceğine beraber bakalım. Beraber yaptığımız ayar sonrasında artık mobil paylaşımı daha rahat bir şekilde yapacaksınız. Şimdi uzatmadan işlem aşamalarına geçelim.

iPhone hotspot şifresini değiştirme

  • Telefonumuzun menü ekranına gelerek ‘’Ayarlar’’ bölümüne girelim.
  • Karşımıza gelen ekranda yer alan ‘’Kişisel erişim noktası’’ kısmına dokunun.
  • Wi-fi parolası yazan yerin karşısındaki harf ve rakamlar sizin mobil erişim şifrenizdir.
  • Bu şifrenin değişimi için üzerine tıklayalım.
  • Beraberinde koymak istediğiniz şifreyi belirleyip kaydet diyelim.
iPhone kişisel erişim noktasın şifresini değiştiremiyorum

Ayarlarımızı yaptıktan sonra işlemlerimiz tamamlanacaktır. Artık mobil veri şifresi sizin belirlediğiniz şifre olmuştur. Kiminle paylaşmak istiyorsanız ona çok rahat şekilde bilgisini verebilirsiniz.

iPhone Hotspot şifremi değiştirme

Bazıları da buradaki şifrenin kolay olduğunu düşündüğünden dolayı değiştirmek istiyor. Zor bir şifre yapmakta, kolay bir şifre yapmakta sizin elinizdedir. O yüzden buradaki şifreyi belirlediğiniz de aynı zamanda farklı bir yere not almayı da unutmayınız.

iPhone kişisel erişim noktasın şifresini değiştiremiyorum

iPhone telefonumdan paylaşılan internet bağlantısından Android işletim sistemli bir telefon yaralanabilir. Böyle bir kısıtlama bulunmuyor. Yani istediğiniz kişiye istediğiniz şifreyi verebilirsiniz. Ama şifreyi verdikten sonra tekrar değiştirmeyi unutmayın.

Şifreyi paylaştığınız kişi art niyetli biriyse yine bağlantı kurarak sizin mobil veriyi bitirebilir. iPhone cihazınız ile ilgili sormak istediğiniz farklı konular varsa bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here