Paylaş

iPhone kişi paylaş nerede göremiyorum. Telefonunuzda kişi paylaşma gözükmüyor çıkmıyor ise neler yapmanız gerektiğini makalemizde anlatacağız.

Telefon rehberinizde bulunan numaralarınızı başka arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Bu gönderimi kişi paylaş üzerinden yapmanız durumunda daha kolay hale getirebilirsiniz. iPhone telefonunuzda kişi paylaşma alanı gözükmüyor ya da çıkmıyorsa buna neden olan etkenleri ele aldık.

Gün içerisinde arkadaşlarınız sizi arayıp sizle ortak olan arkadaşlarınızın numarasını isteyebilir. Böyle durumlarda yanınıza kağıt kalem alıp numarayı yazdıktan sonra göndermenize gerek bulunmamaktadır. Kişi paylaş demeniz durumunda rehberinizde var olan birisinin numarasını istediğiniz uygulamadan diğer arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

iPhone telefon kullanıyorsanız ve daha öncesinde hiç kişi paylaş özelliğini kullanmadıysanız bu ayarın nerede olduğuna dair bir fikre sahip değilsinizdir. Bazı kullanıcılar ise kişi paylaşmanın gözükmediğini ya da çıkmadığını dile getiriyor. Sorunun neyle ilgili olduğunu kapsamlı bir şekilde araştırmış bulunuyoruz.

iPhone kişi paylaş nerede göremiyorum

Ayarlar ile birlikte yaptığımızda sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşacağından emin olabilirsiniz. Şimdi hazırsanız eğer neler yapılması gerektiğine bakalım. İlk olarak rehberinize giriş yapın. Ve ardından numarasını gönderilecek kişiyi rehberinizde bulun.

Rehberinizde numarasını göndereceğiniz kişiyi bulduğunuzda üzerine dokunun. İşlemleriniz sonrasında kişiyle alakalı bilgilendirmelerin ekranınıza geldiğini göreceksiniz. Burada ‘’Kişi paylaş’’ yazısını görmüş olmalısınız. Onun üzerine tıklayın.

iphone kişi paylaşma gözükmüyor

Numarayı mesaj, mail ya da WhatsApp üzerinden göndereceğiniz bu seçenekler karşınıza gelecektir. Gelen seçeneklerden hangisiyle göndermek istiyorsanız onu seçin. Ve ardından gönder demeniz durumunda gönderme işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Lakin siz bu alana geldiğinizde kişi paylaş gözükmüyor ya da çıkmıyorsa ise aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz.

iphone kişi paylaşma gözükmüyor
  • Telefonunuz güncel değil ise güncelleyin.
  • Farklı kişilerde aynı sorun var mı yok mu? Kontrol edin.
  • Kartı farklı bir telefonunuza takarak deneme sağlayınız.
  • Cihazı kapatıp açarak tekrar deneme yapın.
  • Saat ve tarih ayarlarınızı gözden geçirin.
  • Yine de kişi paylaşma gözükmüyorsa bu durumda cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.
  • Cihazınızı sıfırlama yapmadan önce yedekleri almalısınız. Şarj oranı ise &70’in üzerinde olmalıdır.
  • Sıfırlama bittikten sonra tekrar deneyin.

iPhone kişi paylaş nerede göremiyorum sorunuyla ilgili yukarıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Artık siz de bu bilgilere sahipsiniz. Takıldığınız yerleri hiç çekinmeden bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz.

iPhone kişi paylaş nerede göremiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here