Paylaş

iPhone kendi kendini resetliyor kapanıyor. Telefonunuz iphone ve kendini yeniden açıyorsa çözüm işlemleri için ayarları yazımızda anlatacağız.

İphone telefonlarının tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden birisi de kaliteli ve kolay kolay arıza çıkarmamasıdır. Ama uzun süre kullanılan cihazlarda ister istemez bazı sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Telefon bir anda kendini yeniden açmaya başladıysa ya da cihaz kendini sıfırlıyorsa bunun önüne geçilebilmesi için alınacak önemlerin incelemesini gerçekleştirdik. Yaşanan sorun donanımsal kaynaklıda olabilir. Ki zaten böyle durumlarda cihazın servise gitmekten başka bir çaresi bulunmamaktadır. Ama eğer donanımsal kaynaklı değil ise sorunu belirtilen yöntemlerle gidebilirsiniz. Normal şartlarda sık rastlanmayan ama bazı kullanıcılarda böyle sorunları yaşatmakta olan iphone telefonlarında çözüme dair işlemleri gerçekleştireceğiz. Tabi bu işlemleri sağlamadan önce telefonunuzun içerisindeki önemli verilerin yedeklemesini gerçekleştirelim. Şarj oranını ise %70 olarak şekilde ayarlamasını sağladıktan sonra artık işlemlerimize başlayabiliriz.

iPhone kendi kendini resetliyor kapanıyor

İphone kendini resetliyor, iphone kendiliğinden kapanıyor, iphone telefonum kendini yeniliyor, iphone kendini kapatıyor, iphone kendi kendine reset alıyor, iphone kapanmasın, iphone resetlenmesin, iphone cihazınızda var olan yenileme probleminin önüne geçilebilmesi için muhtemel ayarları birlikte kontrol ederek sorunun tam anlamıyla çözümünü gerçekleştireceğiz. Bunun için istediğimiz işlemleri adım adım takip etmenizde fayda bulunmaktadır.

iphone kendini yeniliyor

İphone kendiliğinden kapanmaya başladığında ya da kendini resetleme sağladığında ilk kontrol etmeniz gereken bataryadır. Bataryanın değişikliğine gidildikten sonra hala daha sorun devam ediyorsa cihazda güncelleme varsa bu güncellemeleri devreye alalım.

iPhone kendi kendini resetliyor kapanıyor, iphone kendini yeniliyor, iphone kendini resetliyor, iphone kapanıyor, iphone resetleme sorunu, iphone sürekli yeniliyor

Yapılan ayarlar işleme sonuç vermez ise bu durumda bir bilgisayar temin etmeniz gereklidir. Kullandığımız iPhone marka telefonu bilgisayara bağladıktan sonra cihazın güç düğmesi ile ana ekran düğmesine basılı tutuyoruz. İşleme cihaz kapanana kadar devam ediyoruz. İphone marka telefonumuzun kapandığı andan itibaren elimizi güç tuşundan artık çekebiliriz. Ama diğer ana ekran düğmesine basılı tutmaya devam ediyoruz.

İşlemelere devam ederken bilgisayar ekranına bir bilgi gelecektir. Bu bilgilendirme geldiğinde artık telefonla bağlantıyı kesebilirsiniz. Bilgisayar ekranında çıkan uyarıda kurtarma ile ilgilidir. Yani burada iphone cihazınızı geri yüklemeye dair bir seçenek sunmaktadır. Onay verilmesi durumunda cihazınız fabrika ayarlarına geri gidecektir. O yüzden işlemlere başlamadan önce cihazda bulunan bilgilerin yedeğinin alınmasını istemiş bulunuyoruz.

Sağlanan ayarlarla birlikte iphone telefonunuzda meydana gelen yeniden başlıyor sorunu da giderilmiş olacaktır. Şayet bu ayarlardan sonra da sorun devam ediyorsa cihazın garantisi devam ediyorsa servise gönderebilirsiniz. Donanımsal kaynaklı sorunlara sizler herhangi bir müdahale de bulunamazsınız.

İsterseniz tavsiye yazı olarak iphone hızlı arama ekleme eklenmiyor yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here