Paylaş

iphone kelime düzeltmeyi kapatamıyorum. İphone telefonlarda klavye ayarları içerisinde kelime önerme ayarlarını kapatmak için nelerin yapılması gerektiğini anlatacağız.

Mesajlaşma sırasında karşımıza gelen otomatik düzeltme ya da kelime tahmini sonrasında yazdığımız bir kelime karşı tarafın bizi yanlış anlamasına sebep vermektedir. Bir çok kullanıcı bu özelliği kullanırken hızlı yazan kitle ise kelime önerisini kendileri için uygun görmemektedir. Çünkü yoğun bir mesajlaşma içerisinde ise o arada yazmış olduğu doğru bir kelime kelime tahmininden ötürü sıkıntıya sokacaktır. Gönderim sağlanan bir mesaj sonrasında komik duruma düşebilir ya da karşı taraf tarafından yanlış anlaşılabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için iphone kullanıcılarının hangi yöntemleri takip etmeleri gerektiğini anlatacağız. Bir çok iphone telefon kullanıcısı kelime önerilerinden dolayı mağduriyet yaşadıklarını dile getirmektedirler. Oluşan bu hatalarla alakalı da incelemelerimizi gerçekleştirdik. Beraber yapacağımız işlemler sonrasında artık kelime önerisi, tahmini ya da otomatik düzeltme karşınıza gelmeden mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

iphone kelime düzeltmeyi kapatamıyorum

iphone kelime tahmini kapatma, iphone mesajlaşırken tahmini yazıları kaldırma, mesaj yazarken gelen otomatik düzeltmeyi kaldırma iphone, iphone kelime önerisini kapatma, iphone kelime önerisi nereden kapanır, iphone otomatik düzeltme kapatma, iphone klavye ayarları, iphone klavye tercihleri. Mesajlaşma sırasında doğru yazılan bir kelimeyi farklılaştırma alanında gelen tahmini bilgilendirme çoğu zaman doğru kelimeyi bulsa da bazen yanlış kelimeyi bulabilmektedir. Bu da bizim karşı tarafa yazımızı doğru gitmemesine sebebiyet vermemektedir. Bu durumun önüne geçilebilmesi içinde otomatik düzeltmenin kapatılması gereklidir. Nasıl yapılacağını adım adım sizlere paylaşacağız.

iphone otomatik düzeltmeyi kapatma

Akıllı telefonlar arasında en çok tercih edilen ve teknoloji  de çağ açan iPhone cihazlarımız da mesajlaşmayı tüm uygulamalarda yapmaktayız. Facebook, twitter, whatsapp, instagram ve normal mesajlaşma alanında o kadar mesaj yazıyoruz ki ister istemez bazı durumlarda kelime hataları olabiliyor. Ancak bunları kendimiz doğru yazmamıza rağmen gelen otomatik düzeltmeden kaynaklandığını gördüğümüz de sinir olmaktayız. Daha kelimeyi yazmaya başladığımız andan itibaren hemen tahmini bir kelime çıkaran bu düzeltme kimi kullanıcıların hoşuna gitmemektedir.

Kapatılması için ise telefonumuz içerisinden ”Ayarlar>Genel>Klavye>Otomatik düzeltme” adı altında bir bilgilendirme göreceksiniz. Otomatik düzeltmenin sağında var olan simgeyi sola doğru çekmeniz durumunda kapatılma işlemleri tamamlanmış olacaktır. Eğer düzelme olmadıysa telefonu bir kez kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

iphone kelime düzeltmeyi kapatamıyorum sorunu için izlenecek çözüm yöntemlerini kapsamlıca sizlere anlatmış bulunuyoruz. İyi gezintiler dilerim

iphone kelime düzeltmeyi kapatamıyorum, kelime önermeyi kapatma, iphone kelime düzeltme kapanmıyor, iphone klavye ayarı, iphone otomatik düzeltmeyi kapatma, iphone kelime tahminini kapatma

iphone kelime düzeltmeyi kapatamıyorum, kelime önermeyi kapatma, iphone kelime düzeltme kapanmıyor, iphone klavye ayarı, iphone otomatik düzeltmeyi kapatma, iphone kelime tahminini kapatma iphone kelime düzeltmeyi kapatamıyorum, kelime önermeyi kapatma, iphone kelime düzeltme kapanmıyor, iphone klavye ayarı, iphone otomatik düzeltmeyi kapatma, iphone kelime tahminini kapatma iphone kelime düzeltmeyi kapatamıyorum, kelime önermeyi kapatma, iphone kelime düzeltme kapanmıyor, iphone klavye ayarı, iphone otomatik düzeltmeyi kapatma, iphone kelime tahminini kapatma iphone kelime düzeltmeyi kapatamıyorum, kelime önermeyi kapatma, iphone kelime düzeltme kapanmıyor, iphone klavye ayarı, iphone otomatik düzeltmeyi kapatma, iphone kelime tahminini kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here