Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda iPhone kapalı uyarısı geliyor diyenlere özel çözüm için yapılması muhtemelen ayarların neler olduğuna bakacağız.

Apple firmasının üretimini gerçekleştirmiş olduğunuz cihazların tamamına sürekli olacak güncelleme dahil edilmektedir. Bu sadece Apple cihazlarına değil Android işletim sistemli cihazlarına da dahil edilmektedir. iPhone telefonlarda güncelleme sonrasında kapalı uyarısı ise baş göstermeye başladı. iPhone kapalı uyarısı geliyor diyenlerden biriyseniz eğer bu durumda dur demek sizin elinizdedir.

  • Telefonunuzun güncelleme alması gayet normal bir durumdur. Çünkü eklenecek yenilikler getirilen bu güncellemeler sonucunda hesabınıza dahil edilmektedir.
  • Aslında telefonunuz güncelleme almadığı zaman donma veya kasma gibi sorunları sizlere yansıtır.
  • Güncellemeden sonra oluşan sıkıntıların önüne ise nasıl geçeceğinize bakacağız.

iPhone kapalı uyarısı geliyor

iPhone kapalı uyarısı geliyor

iPhone telefonunuzda kapalı uyarı almanızın tek nedeni gelen güncellemedir. Güncelleme sonrasında bu hatayı alıyorsunuz demektir. Meydana gelen bu hatanın çözüme kavuşabilmesi için hangi yolları takip etmeniz gerektiğine baktığımızda ise sorun giderilecektir.

Normal şartlarda iPhone telefon kullanan bir çok kullanıcının bilgisayarlarında da iTunes uygulaması bulunmaktadır. iTunes içerisine giriş gerçekleştirmesi sonrasında ‘’Aygıtlar’’ kısmını seçin. Oradan da kendi ‘’iPhone’’ seçelim. ‘’Geri yükle’’ demenizle birlikte işlemler tamamlanmış olacaktır. Yedek varsa şayet yedeğin geri yüklemesini sağlayabilirsiniz.

Bu yöntem sizin işinizi halledemediyse ve sorun giderilsin de sıfırlama önemli değil diyorsanız bu durumda cihazın fabrika ayarlarına gitmesi gerekiyor. Yine bu işlemi de bilgisayar yardımıyla kolay bir şekilde yapabileceğiz.

İlk olarak bilgisayarda iTunes açıp ardından USB kablosunu takıyoruz. Telefonunuzu bilgisayarınıza eşleştirmeden önce yani takmadan önce ‘’Home ve POWER’’ tuş kombinasyonuna 10 saniye kadar basılı tutmanız yeterlidir. İşlemi sağladığınız esnada süre dilimi bitiminde ‘’Power’’ elinizi çekebilirsiniz. ’’Home’’ tuşuna basmaya devam edin.

Bu tuşa basılı tutarken ‘’Home’’ tuşundan elinizi çekmemeniz gerekiyor. Bilgisayarınıza takmış olduğunuz kabloyu artık iPhone telefonunuza takabilirsiniz. Yaptığınız işlem aşaması sonrasında bilgisayarınızdaki iTunes uygulaması iPhone telefonunuzu görecektir. Cihazın algılanması sonrasında geri yükle demeniz yeterlidir.

iPhone kapalı uyarısı

iPhone kapalı uyarısı için yukarıda başlattığınız işlemlerin ortalama süresi 45 dakika ile 1 saat sürebilmektedir. O yüzden süre bitimine kadar hiçbir işlem sağlamayın. Umarım faydalı olmuştur. Sorun olursa bize yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikBright Memory sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTwitter gündem etiketleri tweet sayısı gözükmüyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here