Paylaş

iPhone IMEI numarası nerede bulma . Kullandığınız telefonun imei numarasının nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Her telefonun kendine ait bir IMEI numarası bulunmaktadır. Nasıl ki TC kimlik numaranız varsa telefonlardaki IMEI numarası da TC numarası görev üstlenmektedir. iPhone telefon kullanımı yapıyorsanız eğer telefonunuzun IMEI numarasının nerede olduğunu konu aldık.

Aslında iPhone bizler için IMEI numarasını telefonların belli alanına yerleştirmiştir. Ancak bu alanların neresi olduğunu bilmediğinizden dolayı bu numaraya ulaşmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. iPhone telefonlarında IMEI numaranızı bulabilmeniz için farklı yöntemler bulunmaktadır.

IMEI numarasını bulabilmeniz için tüm yöntemleri anlatacağız. Belirtilen işlemleri doğru olacak şekilde işleme koymanız halinde hiçbir sorun kalmayacaktır. IMEI numarası her zaman bilmeniz gereken bir numaradır. Bunun nerede olduğunu öğrendikten sonra bir yer not almanız gerekiyor.

iPhone IMEI numarası nerede bulma

Polis, çalınan telefonların bulunabilmesi için bu IMEI numarasına ihtiyaç duymaktadır. Çünkü bu numara üzerinden işlem sağlamaktadır. Şimdi bu numaranın bulabilmeniz için hangi adımları kontrol etmeniz gerektiğini tek tek anlatacağız. Hazırsanız eğer işlemlere başlayalım.

iPhone IMEI öğrenme

iPhone IMEI numarasını öğrenmek için en kolay yöntemlerden birisi telefonun arkasına bakmaktadır. Kullanmakta olduğunuz telefonun arkasını çevirdiğinizde alt tarafta bulunan bilgilerden IMEI numarasını görebilirsiniz. Diğer izleyeceğiniz yöntemlerin neler olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iphone IMEI öğrenme
  • Telefonun arama alanına *#06# yazmanız halinde IMEI numarası ekrana geliyor.
  • Bunun haricinde izleyeceğiniz diğer yol ise,
  • İlk olarak olarak ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Oradan ‘’Genel’’ kısmına dokunun.
  • Açılan ekranda ‘’Hakkında’’ yazısını görmeniz gerekiyor. Onun üzerine tıklayın.
  • Sayfayı az aşağıya doğru çektiğinizde IMEI numaranızı göreceksiniz.
  • iPhone IMEI numarasını öğrenebilmek için bir diğer yöntem ise,
  • Telefonun sim kart yuvasını iğne yardımı ile çıkartın.
  • Hemen baş kısmına baktığınızda IMEI numaranızı görebilirsiniz.
  • Son olarak IMEI numaranızı bulabilmek için telefonu ilk aldığınız kutunuza bakarak bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Anlattığımız yöntemleri işleme koymanız durumunda iPhone telefonunuzun IMEI numarasına ulaşmış olacaksınız. iPhone IMEI numarasını bu yöntemlerle de bulamadıysanız durumu bize yorumdan iletebilirsiniz.

iphone IMEI bulma
iphone IMEI nerede
iPhone IMEI numarası nerede bulma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here