Paylaş

iPhone iCloud yedek açma etkinleştirme işlemlerini nereden yapacağınızı hazırlamış olduğumuz yazımızda hem görsel hem de yazılı şekilde anlatacağız.

Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu cihazlarınızda iCloud yedeklemesi otomatik olarak açık gelmektedir. iPhone ve iPad ürünlerinde bu özelliği daha sonrasında kendiniz kapalı hale getirebilirsiniz. Eğer iCloud yedekleme aşamasında sorun yaşıyorsanız bu sorununuzu nasıl çözüme kavuşacağını inceleyeceğiz.

Genel itibariyle bir çok uygulama kendi içerisinde verileri saklamaktadır. Bunun dışında yedekleme otomatik olarak alan uygulamalarınızda bulunmaktadır. Nitekim teknolojik ürünlerde artık kendi içerisindeki verilerin yedeklemesini almaktadır. Yüksek ihtimalle sizde kullanmakta olduğunuz telefonun ya da tabletin yedekleme otomatik almasını isteyenlerden birisiniz. Yedekleme neden önemli derseniz bazen ekran kilit şifrenizi ya da sebebini bilmediğiniz nedenlerden dolayı telefon sıfırlanabilir. Böyle durumlarda da bilgilerinizin silinmemesi için iCloud yedeklemesini almalısınız. Eğer hesabınız yedek almıyorsa muhtemelen telefonunuzda bu yedekleme kapalı durumdadır. Aktif duruma getirebilmeniz için hangi yolları takip etmeniz gerektiğini kontrol edeceğiz.

iPhone iCloud yedek açma

iphone

iPhone iCloud yedek açma adımları için telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın. Buraya girişinizi gerçekleştirdikten sonra ise üst tarafta bulunan isminizin üzerine tıklayın. Gelen ekranda Apple kimliğinizin şifresini sorabilir. O şifreyi bilmiyorsanız şayet www.icloud.com adresine girerek şifremi unuttum adımlarını takip etmelisiniz.

Şifreyi biliyorsanız da bu alana şifre bilgilerinizi girerek iCloud yazısının üzerine dokunun. Açılan sayfayı az bir şey aşağıya doğru kaydırdığınızda karşınıza gelen ekranda ‘’iCloud yedekleme’’ bölümüne tıklayın. Muhtemelen buradaki seçenek sizde kapalı durumdadır. Açık yapmanız durumunda artık telefonunuzda yedeklemeler iCloud tarafından otomatik olarak alınmaya başlayacaktır.

iPhone iCloud yedek etkinleştirme

icloud

iPhone iCloud yedek etkinleştirme ayarını yukarıdaki bilgiler ışığında sağlayabilirsiniz. Siz yedeklemeyi aldınız ancak saklama alanı dolu diye bir uyarı alıyorsanız web sitemiz üzerinden neler yapmanız gerektiğini daha öncesinde hazırladık. Ancak tüm bunlara rağmen yedek almıyorsa bu durumda cihazınızı kapatıp tekrar açarak deneme yapın.

Adımları belirttiğimiz şekilde işleme koymanız doğrultusunda artık yedekleme işlemleri sorunsuz şekilde işleme alınacaktır. iPhone iCloud yedek açma etkinleştirme ile ilgili sormak veya eklemek istediklerinizi bize yorumdan iletebilirsiniz.

iPhone iCloud yedek açma etkinleştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here