Paylaş

iphone hesap makinesi sayı silinmiyor. İphone telefonumda girdiğim rakamların düzeltilmesi için ne yapmanız gerektiğine ilişkin detayları anlatacağız.

Günlük yaşamımızda artık bir hesaplama yaparken bir hesap makinesine ihtiyaç duymamaktayız. Cebimizden çıkarmış olduğumuz telefonumuzun hesap makinesi alanına girerek ilgili hesaplamamızı gerçekleştirebiliyoruz. Telefonunuzun markası iphone ise eminim hesap makinesini açtığınızda yanlış girdiğiniz tuşlar olmuştur. Bu alanda yaşanan sorunlardan birisi ise hesap makinesine girdiğimiz yanlış rakamın düzeltilmesini yapamamaktır. C harfine bastığımızda tüm yapılan hesaplarımız sıfırlanmaktadır. Hesaplamalar sıfırlandığı içinde o ana kadar girdiğimiz bilgilerin en baştan tekrar giriş yapılması gereklidir. Girdiğiniz bir rakamı silerek o numara yerine yeni bir numaranın eklenebilmesi için cihazınızda yapacağınız ayarları sağlayacağız. Oldukça basit olan bu düzeltme işlemi eminim hesaplama yaparken sizlere oldukça faydalı olacaktır. Ayarlarımızı gerçekleştirilmesi için nelerin gerekli olduğunu birlikte kontrol edeceğiz.

iphone hesap makinesi sayı silinmiyor

iphone hesap makinesinde silme nerede, iphone hesap makinesinde silme yok, iphone hesap makinesi düzeltimiyor, iphone hesap makinesinde düzeltmeyi göremiyorum, iphone hesap makine hepsini siliyor. Telefonunuzdan giriş yapmış olduğunuz hesap makinesi alanında yanlış girdiğiniz bir sayıdan ötürü tüm hesaplamanız alt üst olmasın diye konunun incelemesini tamamlamış bulunuyoruz. İphone cihazlarında silme yani düzeltme alanı olmadığı için nasıl sileceğimizi bu şekilde sağlayacağız.

iphone hesap makinesinde düzeltme yok

İşimiz gereği anlık bir hesaplama yapmak için telefonumuzu çıkarıp hesap makinesi alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz. İphone telefonlarımızda da bu işlemi aynen bu şekilde sağlamaktayız. Ama buraya giriş yapıldıktan sonra girdiğimiz sayılarda bir hata yaptığımızda önceki hesaplamaya dair tüm detayları silmemiz gerekiyor.

iphone hesap makinesi sayı silinmiyor, iphone hesap makinesi silmiyor, iphone hesap makinesinde silme yok, iphone hesap makinesi sayı silme, iphone hesap makinesi düzeltme, iphone hesap makinesi
  • Fakat siz hesap makinesi alanında girdiğiniz rakamların olduğu üst alana parmağınızı getirip soldan sağa hızlıca kaydırmanız durumunda bir sayının silindiğini görebilirsiniz.
  • Böyle yaparak tüm sayfaların silindiğini görebilmeniz mümkündür.
  • Silme ayarlarını bu şekilde yaptıktan sonra hala silinmiyorsa işlemi yapamıyor olmanızdan kaynaklanmaktadır.
TAVSİYE KONU: iphone klavye tahmini kapatma çalışmasın

Parmağınızdan bir ıslaklık ya da ekranın dokunmatiğinde bir sorun meydana gelmiş olabilir. O yüzden buna oldukça özen göstermeniz gerekiyor. Bunların tamamlamasını yaptıktan sonra tekrar aynı işlemi devreye koyduğunuzda sayıların silindiğini görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here