Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda iPhone güncelleme denetlenemiyor sorunu ve çözümü için neler yapmanız gerektiğini makalemizde anlatacağız.

iPhone cihazınızda yazılım güncelleme alanına girdiğinizde güncelleme denetlenemiyor uyarısı alıyorsanız sorunu nasıl çözeceğinizi ele alacağız. iOS güncellemeleri denetlediğiniz sırada bu hatayı alıyorsanız üzülmenize gerek bulunmamaktadır. İzleyeceğiniz yolları detaylıca paylaşacağız.

iPhone telefonlarınıza ve yükleme yapmış olduğunuz uygulamaların tamamı sürekli güncelleme almaktadır. Güncelleme işlemleri bittiğinde ise telefonunuza ya da uygulamalarınıza yenilikler dahil edilmektedir. iPhone marka telefonlarınız ilerleyen dönemlerde güncelleme almamaya başlamaktadır. Bunun nedeni ise belli bir dönemden sonra üst güncellemeler eski telefonlara dahil edilmemektedir. Yani bu durumun tek nedeni telefonunuzun eski olmasıyla alakalıdır. Şimdi gelelim iPhone güncelleme denetlenemiyor sorunu ve çözümü için nasıl bir yol izleyeceğinize. Bunların tamamını aşağıda ayrıntılı bir şekilde sizlere sunacağız.

iPhone güncelleme denetlenemiyor

iPhone güncelleme denetlenemiyor şeklinde bir uyarı ekranında iseniz eğer paniğe girmenize gerek bulunmamaktadır. Hangi yollar işinizi görecek ya da en kolay yol hangisi ise bunları tek tek sıralamış bulunuyoruz.

  • Aldığınız hata sonrasında hiçbir şey yapmadan bekleyip 1-2 saat sonrasında tekrar deneme yapın.
  • Denemeleriniz sonunda yine aynı uyarıyı alıyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin.
  • İnternetinizin yavaş olmasından dolayı da bu sorunu alıyor olabilirsiniz.
iphone güncelleme denetlenemiyor
  • Genellikle mobile bağlıyken böyle uyarılarla karşılaşılmaktadır. O yüzden mobile bağlıyken bu hatayı alıyorsanız hemen wi-fi ağına bağlanın.
  • Wi-fiye bağlıyken bu hatayı alıyorsanız o halde modeminizde bir sorun olabileceğinden dolayı modemin bağlantıları kontrol edin.
  • Varsa yanınızda bağlanabileceğiniz farklı bir wi-fi ağı ona bağlanın.
  • Cihazınızı kapatıp yeniden açın.
  • İşlem sırasında arka planda çalışan uygulamalarınız varsa uygulamalarınızı kapatın.
  • Son olarak iTunes üzerinden bu güncellemeleri denetleyebilirsiniz.
  • Bilgisayarınızdan iTunes hesabınıza girerek bu işlemleri sağlayabilirsiniz.

iPhone güncelleme denetlenemiyor sorunu ve çözümü için neler yapmanız gerektiğini kapsamlı şekilde anlatmış bulunuyoruz. Siz de artık bu sorunla ilgili bilgilere sahipsiniz. Başka bir arkadaşınız, eşiniz ya da dostunuz benzer sorunla karşılaşması halinde onlara yardımcı olabilirsiniz. iPhone telefonunuzda karşılaştığınız farklı hatalar varsa bunları bize yorumdan iletebilirsiniz.

iPhone güncelleme denetlenemiyor sorunu ve çözümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here