Paylaş

iphone görme engelli modu açamıyorum. İphone klavye seslerini ve gezinti sırasında konuşması ile voice over açılması için yapmanız gereken ayarları anlatacağız.

Her türlü konforun düşünülmüş olduğu telefonlardan birisi olan iPhone cihazlarında yok yoktur. Görme engelli kardeşlerimiz için de tüm rahatın düşünüldüğü telefonda kolaylıkla gezinti sağlamanız mümkündür. Engelli birisinin iphone telefonu alması sonrasında voice over ayarının aktif hale getirilmesi durumunda iphone telefonu kendisini otomatik olarak yönlendirmeye başlayacaktır. Her gezinti sırasında telefondan gelen ses bildirisiyle yönlendirmesi olacak ve buna bağlı olarak kolaylıkla telefon kullanabilecektir. Teknolojinin hızla geliştiği bu dönem de özellikle iphone telefonunda bu özelliğin olmaması zaten beklenenin dışına düşerdi. O yüzden eğer sizinde görme engelli bir kardeşiniz, akrabanız ya da arkadaşınız varsa kendisinin iphone telefonunda bu işlemi aktif hale getirebilirsiniz. İşlemleri sağladıktan sonra artık kendisine telefon içerisinde verilen komutlarla kolaylıkla kullanım devamı yapılabilir.

iphone görme engelli modu açamıyorum

iphone engelli mod açılmıyor, iphone görme engelli mod nasıl açılır, iphone klavye ses bildirimleri açamıyorum, iphone voice over açma, iphone voice over nasıl açılır?, iphone telefonumda görme engelli özelliğin açılmasını istiyorum. Almış olduğumuz iphone cihazında engelli modu aktif hale getirerek kullanmasını istediğimiz görme engelli arkadaşımız, akrabamız ya da sevdiğimiz birisine vermeniz onun daha rahat kullanımına sebebiyet verecektir. Merak edilen ise bu modun hangi alan üzerinden aktif hale getirildiği olduğu için onunda detaylarını yazımıza yansıttık.

iphone voice over açma

Voice over yani engelli modun açılımı için telefon içerisinde ”Ayarlar” kısmına erişim sağlıyoruz. Gelen ekranda var olan bilgilendirmeler de ”Genel” bölümüne giriyoruz. Buradan da ”Erişilebilirlik” yazısını göreceksiniz. Bu alana tıkladıktan sonra karşımıza voice over yazan bir bilgilendirme gelecektir.

Bu alan eğer pasif durumda ise aktif hale getirmeniz halinde sorunumuz ortadan kalkmış ve komutların artık sesli olarak gelindiğini göreceksiniz. Açma işlemleri sırasında hala daha sorun varsa telefonu bir kapatıp açalım beraberinde sorunumuz giderilmiş olacaktır.

Görme engelliler için var olan iphone görme engelli modu açamıyorum sorunu da yazımızla birlikte çözüme kavuşturmuş bulunuyoruz. İyi gezintiler dilerim.

iphone görme engelli modu açamıyorum, iphone voice over açma, ipone engelli modu açma, iphone klayve bildirim sesi açma, iphone voice over, iphone görme engelli modu açma

iphone görme engelli modu açamıyorum, iphone voice over açma, ipone engelli modu açma, iphone klayve bildirim sesi açma, iphone voice over, iphone görme engelli modu açma iphone görme engelli modu açamıyorum, iphone voice over açma, ipone engelli modu açma, iphone klayve bildirim sesi açma, iphone voice over, iphone görme engelli modu açmaiphone görme engelli modu açamıyorum, iphone voice over açma, ipone engelli modu açma, iphone klayve bildirim sesi açma, iphone voice over, iphone görme engelli modu açma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here