Paylaş

iphone facetime açma etkinleştiremiyorum. iphone ve iPad cihazlarınızda kapalı olan FaceTime özelliğini aktif hale getirmeyi yazımızda konu aldık.

Teknoloji alanında önemli gelişmelerin sağlanmasında öncülük eden Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu İphone ve iPad cihazları oldukça ilgi görmektedir. Güvenilirliği ve kalitesiyle kullanıcıların göz bebeği halinde olan ürünlerde özelliklerde göz kamaştırmaktadır. Her türlü imkanı kullanıcılara sunmakta olan cihazlarda sesli arama ve görüntülü konuşma da yer almaktadır. Görüntülü konuşma işlemlerini FaceTime yöntemi ile de sağlayabilmek mümkündür. Tabi bunun için her iki cihazında FaceTime özelliğini aktif durumda tutması gerekmektedir. FaceTime özelliği karşı tarafın kapalı olması durumda arama gerçekleştirilmesi sağlanmayacaktır. Burada yapılan görüşmelerde de internet bağlantısının olması gereklidir. İnternetiniz yoksa her iki tarafın FaceTime bağlantısı açık olsa bile bu aramayı gerçekleştiremezsiniz. Yani bu bilgileri bildikten sonra FaceTime özelliğini aktif hale getirmenizin daha faydalı olacağını düşündük. İnternet bağlantısı varken FaceTime nasıl aktif edeceğimizi birlikte incelemesini gerçekleştireceğiz.

iphone facetime açma etkinleştiremiyorum

Facetime etkinleştirme, iphone facetime açma, ipad facetime nasıl açılır, iphone facetime nereden açılır, facetime etkinleştiremiyorum, iphone facetime aktif hale getirmek istiyorum, facetime nasıl kullanılır, facetime kullanmak için neler gereklidir. Apple ürünlerinde bulunan FaceTime özelliğinin kullanabilmesi için ana kural internet bağlantısının aktif olması gerekiyor. Şayet internet bağlantısı yoksa bu arama gerçekleştirilmeyecektir. Eğer bağlantılarda bir sorun yoksa bu durumda karşılıklı yapacağınız bir görüşme olacağı için karşı tarafında FaceTime bağlantısı açık olması gerekiyor.

FaceTime etkinleştirme

Tüm bu bilgiler ışığında iki tarafında internet bağlantısı var ve bir tarafın sadece FaceTime özelliği kapalıysa nelerin gerekli olduğunu inceleyelim.

iphone facetime açma etkinleştiremiyorum, iphone facetime aktif etme, iphone facetime açılmıyor, ipad facetime açma, facetime etkinleştirme, facetime etkinleşmiyor

  • Cihazınızdan ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirdikten sonra gelen ekranda ‘’FaceTime’’ bağlantınızı görmeniz gerekiyor.
  • FaceTime bağlantısını gördüğünüzde içerisine giriş gerçekleştirdikten sonra FaceTime karşısındaki tikin kapalı olduğunu göreceksiniz.
  • Açmak için sağ tarafa kaydırmanız yeterli olacaktır.
  • Açılma işlemleri sonrasında hala daha arama gerçekleştirilemiyorsa bu durumda cihazınızı bir kere kapatıp açmanız yeterlidir.
  • Buna rağmen sorun devam ederse karşı tarafın internet bağlantısını kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

Ayarlarımızı işleme aldıktan sonra iphone facetime açma etkinleştiremiyorum probleminiz ortadan kalkmış ve sorun giderilmiş olacaktır. Onun haricinde tavsiye yazı olarak isterseniz iphone facetime kapatma kapanmıyor yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

iphone facetime açma etkinleştiremiyorum, iphone facetime aktif etme, iphone facetime açılmıyor, ipad facetime açma, facetime etkinleştirme, facetime etkinleşmiyoriphone facetime açma etkinleştiremiyorum, iphone facetime aktif etme, iphone facetime açılmıyor, ipad facetime açma, facetime etkinleştirme, facetime etkinleşmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here