Paylaş

Merhabalar, bugün sizlere iPhone Facebook ayarları nasıl yapılır merak ediyorsanız hangi yolları kontrol edeceğinizi anlatacağız.

iPhone telefonunuzda Facebook ayarlarını yapmak sizin elinizdedir. Yaptığınız fotoğraf ve video paylaşımlarınız HD kalite de yüklenmiyorsa bunun telefonunuzun ayarlarıyla ilgili olduğunu unutmayınız. Eğer telefonunuzda HD yükle alanı kapalıysa içerikleriniz HD kalitede yüklenmeyecektir. Telefonunuzun Facebook ayarlarını nereden yapacağınıza ise birlikte bakacağız.

Telefonunuzun markası sizin isteğinize bağlı olacak şekilde değişmektedir. İster Android bir cihaz kullanırsınız, isterseniz de iPhone cihazı kullanırsınız. Bu tamamen size bağlı olacak şekilde değişmektedir. Telefonunuz iPhone olmasına rağmen Facebook hesabınıza yükleme yaptığınız videoların kalitesinden şikayetçi iseniz bunu ayarlamalısınız. Bilsem zaten ayarlardım dediğinizi duyar gibiyim. O yüzden konuyu daha fazla uzatmadan işlemlerinizi hangi yollardan sağlayacağınızı birlikte inceleyelim.

iPhone Facebook ayarları

iPhone Facebook ayarları için ilk önce ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapmalısınız. Bu alana girişinizi gerçekleştirdikten sonra da Facebook uygulamanızı bulun. Bulduktan sonra da uygulamanızın üzerine dokunun. Açılan sayfayı ise az bir şey aşağıya kaydırın.

iphone facebook ayarları

Karşınıza gelen ekranda ‘’Facebook ayarları’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. Video ve Fotoğraf olmak üzere iki ayrı seçenek olması gerekiyor. Bu seçeneklerin altında ise HD yükle yazıları olması lazım. Bunlar muhtemelen sizde kapalı olacak şekilde görünüyordur. Aktif etmediğiniz sürece iPhone telefonunuzdan Facebook’a yüklediğiniz fotoğraf veya videolar HD kalitede yüklenmeyecektir.

Aktif duruma getirebilmeniz için sayfayı sola doğru kaydırın. Sola doğru kaydırdığınızda iPhone telefonunuzdan Facebook hesabına fotoğraf ya da video yüklemeyi deneyin. Artık gönderileri bundan sonra HD kalitede yüklenecektir. iPhone Facebook ayarları nasıl yapılır sorununu bu şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

iPhone Facebook ayarları nasıl yapılır

iPhone telefonunuzda Facebook ile ilgili işlem aşamalarını bu doğrultuda sağlayabilirsiniz. Ama ben bunları yaptım hala daha fotoğraflar ya da videolar kalitesiz yükleniyor derseniz bu çekilen içerikle alakalıdır.

iPhone Facebook ayarları nasıl yapılır sorunuyla ilgili merak ettiklerinizi konu almış bulunuyoruz. Sizde artık konuya hakimsiniz. Konuya eklemek istedikleriniz varsa bunları bizlere yorumdan iletebilirsiniz. Yine aynı şekilde iletilen bilgilere yorumdan yanıt alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here