Paylaş

iphone erişim noktasına otomatik katılmasın. Wifi ağı olmadığı zamanlar başkasının mobil verisine katılmadan önce sorulsun istiyorsanız çözüm yazımızda.

Akıllı telefonların tamamı mobil veri ve wi-fi bağlantısını desteklemektedir. Wi-fi olmadığı zamanlarda telefon hattımıza tanımlı olan mobil veriye bağlanarak internet kullanımların gerçekleştirmekteyiz. Gittiğimiz tüm mekanların tamamında artık wifi hizmeti verilmektedir. Wi-fi olmadığı anlarda kendi mobil verimize bağlanırken, kendi mobil verimiz olmadığında da arkadaşlarımızdan interneti paylaşmalarını istemekteyiz. Kendi mobil verilerini paylaşarak onların ağına katılıp o şekilde internet gezintilerimizi sağlıyoruz. Kişisel erişim noktası olarak adlandırılan bu bağlantıdaki şifre diğer arkadaşınız tarafından değiştirilmediği sürece ilerleyen dönemlerde tekrar açıldığında otomatik bağlanacaktır. Bağlantının bu kez kendiliğinden yapılması ve karşı tarafın bundan sonradan haberdar olması ikiniz arasında sorun yaşamanıza neden verebilir. Böyle bir sorunla karşılaşmamanız için kişisel erişim noktasına katılmadan önce sor özelliği iphone telefonundan nereden aktif edeceğinizi yazımızda anlatacağız.

iphone erişim noktasına otomatik katılmasın

İphone başkasının mobil verisine katılmadan sor, iphone erişim noktasına katılmadan sor, iphone kişisel bağlantıya otomatik bağlanmasın, iphpone erişim noktasına hemen bağlanmasın, iphone erişime bağlanmadan önce bana sorsun. İphone telefonunuzdan başkasının mobil verisine daha öncesinde bağlantı kurduysanız o kişinin tekrar bağlantıyı açması halinde cihazınız otomatik olarak kişisel erişim noktasına bağlanacaktır.

iphone erişim noktasına otomatik bağlanmasın

Eminim sizlerin de başına böyle bir durum daha öncesinde gelmiştir. Birinin interneti olmadığı zamanlarda sizin internetinizi paylaşmasını istemiştir. Bu durumlarda erişim noktasına girerek ya da mobil veri bağlantısı alanına girip oradaki işlemleri aktif hale getirmişsinizdir.

iphone erişim noktasına otomatik katılmasın, iphone erişim noktasına katılmadan sorsun, iphone erişim noktasına otomatik bağlanmasın, iphone erişim noktasına hemen bağlanmasın, iphone erişim noktasına hemen katılmasın
  • Kendi internetinizin paylaşılmasından ziyade karşı tarafın sizinle internetini paylaştıktan sonra ağa bağlantınız da sorun olmayacaktır.
  • Ama ilerleyen zamanlarda arkadaşınızın mobil verisine yine otomatik bağlanmasın istiyorsanız kişisel erişim noktasına bağlamadan önce sor özelliği aktif hale getirmeniz gerekiyor.
  • Özelliği aktif edebilmek içinde ilk olarak Ayarlar alanına giriş yapıyoruz.
  • Sonrasında wi-fi yazan simgeye tıklamakla birlikte gelen ekranda Erişim noktasına otomatik katıl diye bir yazı göreceksiniz.
  • Katılmadan sor özelliğini aktif etmenizle birlikte bundan sonra erişim noktasına katılmadan önce size sorulacaktır.
iphone erişim noktasına otomatik katılmasın, iphone erişim noktasına katılmadan sorsun, iphone erişim noktasına otomatik bağlanmasın, iphone erişim noktasına hemen bağlanmasın, iphone erişim noktasına hemen katılmasın

Etraftaki mobil verilerine otomatik olarak katılmadan size sormayı bu yöntem ile aktif hale getirmiş oluyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here