Paylaş

iphone ekran sürekli dönüyor dönmesin. İphone telefonunuzda bir şey izlerken ya da telefonu yan çevirirken dönmesini istemiyorsanız detaylar yazımızda.

Teknoloji geliştikçe çıkan teknolojik aletlerinde özelliklerinde artış olmaktadır. Hemen hemen günlük takiplerin tamamını artık telefonlarımızdan sağlamaktayız. Telefonlarımızı sağa sola kaydırdığımız da ekranında o alana doğru kaymasını sağlayabiliyorsunuz. Yani bu işleme ekran dönmesi adı verilmektedir. Telefonda bir dizi izlerken ya da bir video izlerken elimizin sabit tutulması sonrasında belli bir aşamadan sonra ağrımaya başlayacaktır. O yüzden bu ağrıya biraz daha dayanamayacağınız için eminim tutuş şeklinizi değiştireceksiniz. Ekranın da sizin tuttuğunuz hale geçebilmesi için ekran dönme ayarlarını sağlamanız yeterlidir. Ama bu işlemi sağladıktan sonra telefonu normal kullanmayan başladığınızda sürekli sağa sola kaymasında sorun yaşayabilirsiniz. O yüzden ekran dönme kilidini tekrar devreye almanız halinde sorun kalmayacaktır. Ayarların devreye girebilmesi için nelerin gerekli olduğunu ise birlikte inceleyeceğiz.

iphone ekran sürekli dönüyor dönmesin

İphone ekran döndürmeyi kapatma, iphone ekran döndürme nasıl kapatılır, iphone ekran sürekli dönüyor, iphone ekran kaymasın, iphone ekranın dönmesini istemiyorum, iphone ekran dönmesini kapatmak için ne yapmam gerekiyor. Daha öncesinde kullanım gerçekleştirdiğiniz cihaz android olabilir. Ya da iphone kullanımında ekran döndürmeyi kardeşiniz, arkadaşınız açtıktan sonra bunun nasıl kapatılacağını bilmiyor olabilirsiniz. Bu durumda yazımızda belirtilen işlemleri devreye aldıktan sonra sorun ortadan kalkacaktır.

iPhone ekran dönmesin

Normal şartlarda iphone ekran döndürmenin nereden kapatılacağını sizlerle paylaşırken bu işlem sonrasında sizde bir video izlerken ekranın tam ekrana geçmesi için yine aynı alandan açılacağını bilmeniz sizin için yararlı bir işlem olacaktır.

iphone ekran sürekli dönüyor dönmesin, iphone ekran döndürmeyi kapatma, iphone ekranı sabitleme, iphone ekran dönüyor, iphone ekran kaymasın, iphone ekran dönmesin

  • İphone telefonunuzda bir şey izlerken ekranın kaymasını ya da yön değişmesini istemiyorsanız parmağınızı aşağıdan tutarak ekranı yukarı doğru kaydıralım.
  • Ekranı yukarı doğru kaydırdığınız da burada kilit şeklinde etrafı bir okla çevrilmiş işaret göreceksiniz.
  • Muhtemelen bu alan kırmızı değildir. Buranın üzerine bastığınız da kırmızı olduğunu görünce artık kilitleme devreye girecektir.
  • Kilitleme devreye girdikten sonra ayarlarınızı sorunsuz bir şekilde sağlayabilirsiniz.
  • Bundan sonraki dönem içerisinde gezinti yaparken ya da bir şey izlerken ekran sabit bir şekilde kalacaktır. Sağa sola kaydığını görmeyeceksiniz.

iphone ekran sürekli dönüyor dönmesin isteğinizi devreye alabilmek için yapılması muhtemel ayarları sizlerle paylaştık. Takıldığınız yeri bize yorumdan belirtebilirsiniz.

iphone ekran sürekli dönüyor dönmesin, iphone ekran döndürmeyi kapatma, iphone ekranı sabitleme, iphone ekran dönüyor, iphone ekran kaymasın, iphone ekran dönmesin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here