Paylaş

iphone ekran sarı renge dönüyor sararmasın. iPhone telefonlarında sarı ekran sorununu gidermek için detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Apple firmasının geliştirdiği iphone cihazlarında birçok özellik mevcuttur. Arıza ise kolay kolay yaşanmamaktadır. Özellikle cihazınızın garantisi devam ediyorsa en ufak sorununuzu bile servis garantisi ile birlikte çözüme kavuşturabilirsiniz. Tabi her yaşanan sorunu servise göndermeniz sadece zamanınızdan alacaktır. Telefonsuz kalmaktansa donanımsal olmayan sorunları kendiniz giderebilirsiniz. Son zamanlarda ise iphone telefon kullanıcıları telefon ekranlarının akşam olduğunda sarımsı bir renk aldığını sarı ekrana dönüştüğünü dile getirmektedir. Aslında bu akşam saatlerinde telefonun mavi ışığı gözünüzü almasın diye cihazda var olan bir özelliktir. Cihazın ayarları içerisinde var olan Night shift özelliğinin açık olmasıyla ilişkilidir. iPhone 8 ve X cihazlarında ise True Tone alanının açık olmasından kaynaklı bir sararma meydana gelebilmektedir. Ama ben bunu daha öncesinde hiç aktif etmedim diyorsanız telefonunuzu bir başkası bu şekilde ayarlayabilir. O yüzden tekrarında kapatılabilmesi için ayarları beraber inceleyip kapatılmasını sağlayacağız.

iphone ekran sarı renge dönüyor sararmasın

İphone sarı ekran sorunu, iphone telefonum sarı ekrana dönüşüyor, iphone telefonum neden sararıyor, iphone sararma sorununu nasıl giderebilirim, iphone sarı ekrana dönüşüyor, iphone telefonumda sarımsı bir renk çıkıyor. Problemlerine dur diyebilmek için aslında yapılacak ayarlar oldukça basittir. İşleme koyulacak ayarlarınızla birlikte bundan sonra bu ayarı özellikle kendiniz bile aktif hale getirebilirsiniz.

iphone sarı ekran sorunu

İphone telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yaptıktan sonra buradan da ‘’Ekran ve parlaklık’’ bölümüne girerek night shift kısmı aktif olduğunu göreceksiniz. Var olan bu ayarı kapalı konuma getirmeniz dahilinde sorunun kalmayacağını sizlerde görebilirsiniz.

iphone ekran sarı renge dönüyor sararmasın, iphone sarı ekran sorunu, iphone ekran sararmasın, iphone ekranım sararıyor, iphone true tone kapatma, iphone night shift kapatma

İphone 8 ve X cihazlarında da yine aynı şekilde ‘’Ayarlar>Ekran ve Parlaklık’’ bölümüne giriş yapıyoruz. Gelen ekranda ‘’True Tone’’ kısmını kapalı konuma getirmeniz halinde artık sararmanın meydana gelmeyeceğini belirtmek isteriz. Genelde bu alanların aktif hale getirilmesinin temel nedeni akşam olunca telefonun mavi ışığı gözünü almasın diyedir.

Yani siz akşam olunca telefona çok bakıyorsanız ve ışıktan rahatsızsanız bu ayarı açıp sabah olduğunda da tekrar kapatmasını sağlayabilirsiniz.

iphone ekran sarı renge dönüyor sararmasın, iphone sarı ekran sorunu, iphone ekran sararmasın, iphone ekranım sararıyor, iphone true tone kapatma, iphone night shift kapatmaiphone ekran sarı renge dönüyor sararmasın, iphone sarı ekran sorunu, iphone ekran sararmasın, iphone ekranım sararıyor, iphone true tone kapatma, iphone night shift kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here