Paylaş

iphone ekran kaydı videosu çekme. İphone ekran kaydının nasıl yapılacağına dair işlem aşamalarını yazımızda kapsamlı bir şekilde anlatımını gerçekleştireceğiz.

İphone telefonlarınızdaki ekran kaydını daha öncesinde uygulama kullanarak çekebiliyordunuz. Fakat teknolojiye yön veren Apple firması cihazlarına getirdiği güncelleme ile beraber bir uygulama kullanmadan ekran kaydını çekebileceksiniz. Ekran kaydının nasıl aktif hale getireceğinizi ya da nerede bulacağınızı ise yazımızda kapsamlı bir şekilde paylaşımını gerçekleştireceğiz. iPhone ekran kaydı (Camera Roll) özelliğiyle beraber artık telefonlarınızda sorunsuz bir şekilde kullanım yapmanız mümkündür. Teknoloji alanında önemli etki yapan Apple firmasının iphone telefonlarına getirmiş olduğu bu yenilik tüm kullanıcı kitlesi tarafından hayli sevilmiş durumdadır. Güncelleme ile birlikte getirilen özellik daha öncesinde olmadığı için ekstra uygulamalar indirilerek kullanılıyordu. Fakat artk bir uygulama indirmenize gerek kalmadan telefonunuz kendi içerisindeki ayarlarla beraber bu işlemleri sağlayabilmek mümkündür. Hazırsanız eğer telefonunuzdan ekran kaydı ayarını denetim masası alanına nasıl ekleneceğini kapsamlı bir şekilde yapalım.

iphone ekran kaydı videosu çekme

İphone ekran kaydı nerede, iphone ekranın videosunu çekebilmem için ne yapmam gerekiyor, iphone telefon ekranımın videosunu nasıl çekebilirim, iphone ekran kaydı görünmüyor, iphone telefonumda ekran kaydı özelliğini bulamıyorum. Ekran kaydını devreye koyabilmek için telefonunuzun içerisinde hangi alana girmeniz gerektiğini detaylıca yazımızda paylaşımını gerçekleştireceğiz. Özelliği bundan sonraki süreç içerisinde arkadaşlarınıza da söyleyerek onların iphone telefonlarında kullanmasına öncülük edebilirsiniz.

iphone ekran kaydı nerede

Ekran kaydını denetim merkezi alanına getirebilmek için ilk olarak ‘’Ayarlar’’ içerisine giriş gerçekleştiriyoruz. Ayarlara giriş yaptıktan sonra da ‘’Denetim merkezi’’ kısmına girişimizi sağlayalım. Gelen ekranda ‘’Denetimleri özelleştir’’ bölümüne tıklıyoruz.

iphone ekran kaydı videosu çekme, iphone ekran kaydı nerede, iphone ekran kaydını bulamıyorum, iphone ekranı kaydetme, iphone ekranı videoya alma, iphone ekran videosu nasıl çekilir

  • Açılan ekranda sayfayı aşağıya kaydırdığınız taktirde karşınıza gelen seçenekler içerisinde ‘’Ekran kaydı’’ yanındaki + işaretine tıklayıp denetim merkezi alanına bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.
  • Daha sonrasında bu alandan çıkış yaparak sayfayı aşağıdan yukarıya doğru kaydırdığınız da ekranın alt kısmında ekran kaydı simgesi belirecektir.
  • Ona tıklayarak ekran kaydınızın alınmasına başlayabilirsiniz.

İphone telefonlarında var olan ekran kaydı özelliğinin denetim merkezi alanına ekleyerek çalıştırma işlemlerinin nasıl sağlandığına dair bilgileri paylaştık. Anlattığımız işlem aşamalarında takıldığınız bir yer olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

iphone ekran kaydı videosu çekme, iphone ekran kaydı nerede, iphone ekran kaydını bulamıyorum, iphone ekranı kaydetme, iphone ekranı videoya alma, iphone ekran videosu nasıl çekiliriphone ekran kaydı videosu çekme, iphone ekran kaydı nerede, iphone ekran kaydını bulamıyorum, iphone ekranı kaydetme, iphone ekranı videoya alma, iphone ekran videosu nasıl çekilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here