Paylaş

iphone ekran döndürme açılmıyor çalışmıyor. Telefonunuzda dizi ya da bir video izlediğinizde ekran dönsün istiyorsanız çözüm haberimizde.

Televizyonda ya da bilgisayarımızda izlediğimii film, dizi, haber ya da maç özetlerini artık telefonumuzda izlemekteyiz. Eminim sizlerin de aile fertleriniz ellerinden telefonları düşürmemektedir. Akıllı telefonların yeri artık oldukça fazlalaşmaktadır. Gencinden yaşlısına varana kadar tüm telefonların kameralı ve video izleme destekli olduğunu söyleyebiliriz. Çok nadir olarak eski kesim tuşlu telefon kullanımı yapmaktadır. Android ve ios işletim sistemli telefonlarda video izlemelerin de daha ekranın tamamını kaplama ayarı bulunmaktadır. Yani ekran döndürmeyi aktif hale getirerek telefonu hangi yöne tutarsanız o yöne doğru tüm ekranı kaplatabilirsiniz. Bu da sizin görüntüyü hangi şekilde izlerseniz izleyin sorunsuz bir şekilde yansıtmayı sağlayacaktır. İphone telefon kullanıyorsanız ve ekran döndürmenin nerede olduğunu bilmiyorsanız çözüme dair tüm bilgileri yazı içinde bulabilirsiniz.

iphone ekran döndürme açılmıyor çalışmıyor

İphone ekran döndürme nasıl açılır, iphone ekran dönme çalışmıyor, iphone ekran döndürme nerede, iphone ekran döndürmeyi bulamıyorum, iphone ekran döndürme açılmıyor, iphone ekran döndürmeyi etkinleştirme. İphone telefonunuzda ekranın dönebilmesi için kilidin açılması gerekiyor. Bu kilidi açabilmek içinde biz ayarların nereden yapıldığına ilişkin tüm işlemleri yazı içerisinde sizlere aktarıyor olacağız.

iphone ekran döndürme nerede

Daha öncesinde android işletim sistemli cihaz kullanımı sağlıyor ve iphone kullanımına yeni başladıysanız telefonunuzun bazı ayarlarının nerede olduğunu hemen bulamayabilirsiniz. Ekran döndürmeyi aktif hale getirmek bazen sıkıntılı olsa da video izleme yaparken yada cihazın tutumuna bağlı hareket etmesi bizi oldukça rahatlatmaktadır.

iphone ekran döndürme açılmıyor çalışmıyor, iphone ekran döndürme çalışmıyor, iphone ekran döndürme nerede, iphone ekran döndürme etkinleştirme, iphone ekran döndürme bulamıyorum, iphone ekran döndürme açma

  • İphone telefonunuzda ekran döndürmeyi aktif hale getirebilmek için öncelikle sayfayı aşağıdan yukarıya doğru çekiyoruz.
  • Gelen ekranda kilit işaretinin etrafında ok olan bir bölüm göreceksiniz.
  • Bu bölüm kırmızı ise ekran döndürme kilidi devrede demektedir. Üzerine bir kere tıklamanız durumunda kilit pasif duruma düşerek ekran döndürmeyi aktif hale getirmiş olacaksınız.
  • Artık telefonda nereye girerseniz girin cihazı nasıl tutarsanız görüntü o şekilde hareket edecektir.
  • Bu ayarı yaptıktan sonra hala daha dönmeme sorunu yaşıyorsanız bu durumda telefonu bir kere kapatıp açarak deneme gerçekleştirelim.
  • Genelde ekran döndürme işlemi kapanıp açıldıktan sonra anında devreye girmektedir.
  • Ama bazı alanlarda çalışmıyorsa bu içeriğin yüklenmesiyle alakalı yaşanan bir durumdur.
  • Bazı uygulamalar ve programlarda sadece yatay ve düşey modu desteklediği için ekranın dönmemesi bundan kaynaklıdır.

iphone ekran döndürme açılmıyor çalışmıyor sorununa ilişkin işlemleri sizlerle paylaştık bu aşamada hala daha sorun devam ediyorsa bize bunu yorumdan belirtmeniz yeterlidir.

iphone ekran döndürme açılmıyor çalışmıyor, iphone ekran döndürme çalışmıyor, iphone ekran döndürme nerede, iphone ekran döndürme etkinleştirme, iphone ekran döndürme bulamıyorum, iphone ekran döndürme açma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here