Paylaş

iPhone düşük güç modu açma etkinleştirme. İphone telefonunuzda pili tasarruflu şekilde kullanabilmek için düşük modun nereden açıldığını paylaşacağız.

Apple firmasının geliştirmiş olduğu iPhone cihazlarında şarjın bitmesine yakın %20 lik dilimini görebilmek için düşük modu aktif hale getirmelisiniz. Bu sayede hem bazı uygulamalar çalıştırılmayacak hem de şarja bağlı kalarak hareket edebileceksiniz. Android işletim sistemlerinde de bu özelliğin var olduğunu belirtmekte fayda bulunuyor. İphone telefonlarda şarj oranı düştüğü andan itibaren %20 lik dilime yaklaşıldığında karşınıza uyarı olarak ‘’Düşük moda geç’’ bilgisi gelmektedir. Düşük modu aktif hale getirdiğiniz de şarjın gösterildiği alanda ne kadarlık bir şarj oranı kaldığını sizlere göstermektedir. Bazı alanlar da kısıtlamalar meydana gelecek olsa da bu sayede şarjı daha kapsamlı bir şekilde kullanım yapmanıza imkan sağlanacaktır. Hem şarjın ne kadar gittiğini hem de ömrünü uzatmayı gerçekleştirebilirsiniz. Peki bu modun telefonunuzda nasıl etkin hale getireceğinize gelin birlikte bakalım.

iPhone düşük güç modu açma etkinleştirme

iPhone düşük modu açamıyorum, iphone düşük mod nerede, iphone düşük modu etkinleştirme, iphone düşük güç modunu etkinleştiremiyorum, iphone düşük güç modunu bulamıyorum, iphone düşük güç modunu açmak için ne yapmam gerekiyor. Telefonunuzda şarj yüzdesinin gösterilmesi ve buna bağlı olarak yanınızda şarj alet yokken daha tasarruflu bir kullanım gerçekleştirilmesi için bu mod oldukça işinizi göreceksiniz.

iPhone düşük güç mod açılmıyor

Teknoloji alanında önemli gelişmelere imza atan Apple firması iPhone cihazına getirdiği bu özellik kullanıcıları oldukça memnun etmiş durumdadır. Telefona dalıp gittiğiniz anda şarjın bir anda bitmesi eminim sizlerin moral bozukluğuna yol açacaktır.

iPhone düşük güç modu açma etkinleştirme, iphone düşük güç modu açma, iphone düşük güç modu nerede, iphone düşük güç modunu bulamıyorum, iphone düşük güç modu açılmıyor, iphone düşük güç modu etkinleştirme

  • Ama bunun öncesinde şarjın bitmesine yakın zamanda uyarı almanız sizin o an telefon üzerinde yaptığınız işlemi kesecektir.
  • Eğer yanınızda şarj aleti varsa direk şarja takabilirsiniz.
  • Ama yoksa bu sayede %20 dilimini görecek ve bazı uygulamaların çalışmasının önüne geçerek şarjın kullanım oranını artırmanıza imkan sağlamış olacaksınız.
  • O yüzden düşük güç modunu aktif hale getirebilmek için telefondan ‘’Ayarlar’’ bölümüne geliyoruz.
  • Buradan da ‘’Pil’’ alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Gelen ekranda düşük güç modu yazacaktır. Bunun karşısında yer alan tik işareti kapalı ise sağa doğru kaydırmanız işlemleri tamamlamanıza imkan sağlayacaktır.
  • Olur da hala daha işleme girmezse telefonunuza güncelleme gelip gelmediğini kontrol ederek kapatıp açmanız sorunu giderecektir.

iPhone düşük güç modu açma etkinleştirme işlem aşamalarını anlatılan şekilde devreye aldıktan sonra artık sorunsuz şekilde işlemlerinizi telefondan sağlayabilirsiniz.

iPhone düşük güç modu açma etkinleştirme, iphone düşük güç modu açma, iphone düşük güç modu nerede, iphone düşük güç modunu bulamıyorum, iphone düşük güç modu açılmıyor, iphone düşük güç modu etkinleştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here