Paylaş

iphone dokunmatik okumuyor calışmıyor. İphone telefonumuz parmak izimizi okuyarak çalışmaktadır. İlk aşamada tanıtımı yaptıktan sonra okumuyorsa çözümü ele aldık.

İphone telefonlarında dokunmatik alanına genelde parmak izi koyulmaktadır. Bunun haricinde şifre yapılandırılması da belirlenmektedir. Ancak telefon üzerinde var olan dokunmatik çalışmadığı andan itibaren hiç bir şekilde şifre girme ekranını da bize sunmayacaktır. Bir çok android telefonlarının bataryası yerinden çıktığı için onlarda bataryayı çıkarıp takmanız halinde telefon yeniden başlatılmaktadır. Fakat iphone marka cihazlarda bu durumu böyle yapabilmek imkansızdır. Peki nasıl bir yol izlemelisiniz. Resetleme yani sıfırlama yöntemi haricinde başka bir işleme izin verilmeyecektir. Bundan dolayı da ürünün sıfırlama işlemleri sağlayacağız. Nereden ve nasıl yapılacağını ise sizlere kapsamlıca ele alacağız. Donanımsal kaynaklı bir sorun yoksa belirtilen işlem aşamaları sonrasında sorun çözüme kavuşmuş olacaktır.

iphone dokunmatik okumuyor calışmıyor

iphone parmak izi okumuyor, iphone dokunmatik çalışmıyor, iphone dokunmatik bozuldu, iphone dokunmatik çalışmama sorunu, iphone parmak izimi okumuyor, iphone telefon dokunmatiği yanıt vermiyor, iphone dokunmatik sorunu nasıl giderilir? Telefonumuzun güvenliği açısından başka bir yere gittiğimizde parmak izi koyulması başkalarının girmemesine sebep vermektedir. Bunun dışında da şifre koyuyoruz. Ama dokunmatik çalışmadığında cihaza erişim kesilmektedir. Sorunun önüne geçilebilmesi içinde işlemleri aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

iphone parmak izi okumuyor

İphone telefonlarımızda dokunmatik okumadığı andan itibaren cihazın sıfırlama işlemlerinin yapılması gereklidir. Eski iphone telefonlarında açma tuşu yukarıda, yeni cihazlarda ise sağ taraftadır. Telefonumuzun ”Açma>Home ve Ses kısma” tuşuna aynı anda basılı tutarak telefonun kapanmasına kadar bekliyoruz.

Yapılan işlemler sonrasında telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Şayet karşılaşılan durum hala daha devam ediyorsa;

  • Telefon ekranını temiz bir bez ile hafif ıslatılmış olsun temizliyoruz.
  • Bunun haricinde telefonu yeniden başlatmayı ve haricinde kılıfın çıkarılmasını da sağlayabilirsiniz.

Bu aşamalar sonrasında sorun giderilmiş olacaktır. İphone 6 serisi sonrasında cihazların duyarlılık yani dokunmatik işlem ayarları ile alakalı olarak Ayarlar alanına giriş yapıyoruz. Sonrasında ”Genel” kısmına giriyoruz. ”Erişebilirlik” kısmında var olan 3D Touch alanına giriş yaptıktan sonra bu alandan dokunmatik ayarlarınızı sağlayabilirsiniz.

Tüm bu işlem aşamaları sonrasında iphone dokunmatik okumuyor calışmıyor ile ilgili hala daha sorun varsa bunu yorumda bizimle paylaşabilirsiniz.

iphone dokunmatik okumuyor calışmıyor, dokunmatik okumuyor, iphone parmak izi okumuyor, iphone parmak izi çalışmıyor, iphone dokunmatik çalışmıyor, iphone dokunmatik çalışmama sorunu

iphone dokunmatik okumuyor calışmıyor, dokunmatik okumuyor, iphone parmak izi okumuyor, iphone parmak izi çalışmıyor, iphone dokunmatik çalışmıyor, iphone dokunmatik çalışmama sorunu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here