Paylaş

Merhabalar, bugün sizlere iPhone doğrulanamadı hatası ve çözümü için neler yapmanız gerektiğiniz ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

iPhone telefonunuzda doğrulanamadı hatası alıyorsanız eğer çözümü için neler yapmanız gerektiğine birlikte bakarak sorununuzu gidereceğiz. iPhone cihazınızda Apple kimliğiniz istendiğinde siz bilgilerinizi girmeye çalıştığınızda doğrulanamadı uyarısı alabilirsiniz. Alınan bu hata sonrasında probleminizi nasıl giderileceğine birlikte bakacağız.

Apple kimliğinizi doğrulama işlemleri esnasında karşınıza gelen bu uyarının tek nedeni girdiğiniz bilgilerin hatalı olmasından kaynaklı. Yani siz ben doğru giriyorum ama neden kabul etmiyor diyebilirsiniz. Bu sizin en tabi hakkınızdır. Lakin bunun kabul edilmeme nedeni kesinlikle şifre de bir hata olması ile alakalıdır. Şimdi bunu düzeltmemiz gerekiyor ki sorunu çok rahat bir şekilde giderebilelim. Yoksa diğer türlü oldukça sorun yaşayabilirsiniz. Apple kimliğinizi kabul etmediği durumda daha fazla deneme yapmanıza gerek yok. Hemen düzeltilmesine yönelik ayarlarınızı işleme koymamız gerekiyor. Hadi o halde iPhone doğrulanamadı hatası ve çözümü işlemlerinize başlayalım.

iPhone doğrulanamadı

iPhone doğrulanamadı şeklinde gelen uyarı sonrasında size ilk bir bilgisayar lazım. Bilgisayar üzerinden www.icloud.com adresine giriş yapmalısınız. Daha sonrasında yapacağınız işlemlerin neler olduğunu ise adım adım aşağıda paylaşacağız.

iphone doğrulanamadı
  • Siz verdiğimiz adrese gittiğinizde karşınıza Apple kimliğinizi girmenizi isteyen bir sayfa açılacaktır.
  • Açılan sayfaya Apple kimliğinizi girin.
  • Şifreyi bilmediğinizden dolayı alt kısımda bulunan ‘’ Apple Kimliğini veya parolayı mı unuttunuz?’’ bölümüne tıklayın.
  • Oraya tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda yine Apple kimliğinizi girin.
  • Bilgilerinizi girdikten sonra güvenlik sorunuzu mu? Yoksa parolayı mı sıfırlamak istediğinize ilişkin bir ekran gelecektir.
  • Hangisiyle değiştirmek istiyorsanız onun üzerinden işlem yapabilirsiniz.
  • Seçiminizi yaptıktan sonra sıfırlama talebini isteyebilirsiniz.
  • Bu sayede Apple kimliğinizi çok rahat bir şekilde doğrulayabilirsiniz.
  • Burada bilgilerinizi doğruladıktan sonra telefonunuzda da şifrenizi girmeniz halinde doğrulanamadı hatası giderilmiş olması gerekiyor.

iPhone doğrulanamadı hatası ve çözümü için yukarıdaki işlem aşamalarını devreye koyabilirsiniz. Ayarları bu şekilde yaptıktan sonra sizde artık çözüme kolay yoldan ulaşabilirsiniz. Sizinle aynı sorunu yaşayan arkadaşlarınıza da artık bu şekilde yardımcı olabilirsiniz. iPhone telefonunuz için sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

iPhone doğrulanamadı hatası ve çözümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here