Paylaş

iphone dns değiştiremiyorum ayarlayamıyorum. Yasaklı sitelere girmek isteyen bir çok kişi telefonlarındaki dns değiştirmeyi öğrenmek ister. Detayları yazımızda.

Artık telefonlarımız sayesinde tüm güncel olaylardan anında haberdar olabilmekteyiz. Twitter, youtube, facebook ve internet siteleri üzerinden bu ve benzeri haberleri alabilmek mümkündür. Ancak bazen bu sitelere erişim ülke geneline bağlı olacak şekilde engelleme gelebilmektedir. Gelen bu engelleme doğrultusunda DNS değişimine gidilerek gelen engeli kaldırmanız mümkündür. İphone telefonlarında yasaklı sitelere erişim sağlamak isteyen ya da girmek istediği bir siteye engel olmasından dolayı giriş yapamayan kullanıcılar nelerin gerekli olduğunu kaleme alacağız. Bazen yasaklı sitelere erişimin sağlanabilmesi için girilen DNS ayarları da işe yaramamaktadır. Ama biz yine de sizlere iphone telefonlar için DNS değiştirme işlem adımlarının nereden ve nasıl yapılacağını kapsamlıca anlatacağız.

iphone dns değiştiremiyorum ayarlayamıyorum

iphone dns değişmiyor, iphone dns nasıl değiştirilir?, iphone telefonunda dns değiştirme yapamıyorum, iphone dns ayarı nasıl sağlanır?, iphone dns ayarları, iphone dns değiştirmek için ne yapmalıyım? Diyen kişilerden biriyseniz ve şuan bu yazımızı okuyorsanız sizlere bu soruların hepsinin ayar bilgilendirmelerini anlatacağız. Gerçekleştirilen işlem ayarları sonrasında bahsedilen sorularında yanıtlarını bulmuş olacaksınız.

iphone dns değiştirme

İphone telefonlarımız da bir çok kişi istenilen siteye istediği andan itibaren erişim sağlayamamaktadır. Bu ve benzeri tarz durumlarda dns değişikliğine gidilmesi halinde yaşanan bu durum ortadan kalkmış oluyor. Ama eğer siz iphone cihazınızı yeni aldıysanız bu ayarın nereden yapıldığını muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Zaten bir çok telefon kullanıcısı dns ayarının telefonlarının içerisinde nereden değiştirildiğini bilememektedir.

  • Telefonumuzun ilk olarak ”Ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz.
  • Bu kısma erişim sağladıktan sonra ”Wi-fi” yazısının sağında var olan kablosuz ağ adına tıklıyoruz.
  • Yapılan işlem ayarı sonrasında karşınıza wifi seçenekleri gelecektir. Gelen bu seçenekler içerisinde en üst satırda sizin bağlı bulunduğunuz wifinin sağında mavi ikon yer almaktadır.
  • Onun üzerine tıklıyoruz.
  • Wifi detay bilgilendirmelerinde gireceğiniz DNS ekran bilgilendirmesini bulduğunuz bu ekrana var olan DNSlerin girişini sağlayabilirsiniz.
  • İphone DNS ekranında 2 adet dns bilgilendirmesi yer almaktadır. Bu DNS’ler içerisinde en hızlı ve en işe yarar DNS bağlatıları ise ”8.8.8.8 ile 8.8.4.4” olarak girilmesi gereklidir.

iphone dns değiştiremiyorum ayarlayamıyorum sorununa istinaden yazdığımız yazımız da işlemlerin nasıl yapıldığını anlattık. Bu aşama da aklınız da var olan soruları bizlerler yorumda belirtebilirsiniz.

iphone dns değiştiremiyorum ayarlayamıyorum, iphone dns değiştirme, iphone dns ayarı, dns değiştirme, dns ayarları, yasaklı siteye giriş

iphone dns değiştiremiyorum ayarlayamıyorum, iphone dns değiştirme, iphone dns ayarı, dns değiştirme, dns ayarları, yasaklı siteye giriş iphone dns değiştiremiyorum ayarlayamıyorum, iphone dns değiştirme, iphone dns ayarı, dns değiştirme, dns ayarları, yasaklı siteye giriş iphone dns değiştiremiyorum ayarlayamıyorum, iphone dns değiştirme, iphone dns ayarı, dns değiştirme, dns ayarları, yasaklı siteye giriş

iphone dns değiştiremiyorum ayarlayamıyorum, iphone dns değiştirme, iphone dns ayarı, dns değiştirme, dns ayarları, yasaklı siteye giriş

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here