Paylaş

iphone denetim merkezine koyu modu getirme. İphone telefonunuzda karanlık modun devreye alınması için en kolay yöntemin ne olduğunu sizlere aktaracağız.

Teknolojiye yön vermekte olan Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu İphone telefonlarına iOS 13 güncellemesi sonrasında koyu mod özelliği getirilmiştir. Gelen koyu mod özelliğiyle birlikte artık akşamları ya da karanlık ortamlarda ışığın gözünüzü almaması için faal hale getirebilirsiniz. Işıklı ortamlarda da tekrar ışıklı modunu işleme alıp ayarları yapabilirsiniz. Koyu modun aktif duruma getirmek için Ayarlar>Ekran ve Parlaklık alanına girerek koyu modu işaretlemeniz yeterlidir. Fakat bu yöntem oldukça uzun gelebilir. Yani siz her seferinde bu alana girerek işlem yapmanın daha kısa yolunun olup olmadığını araştırabilirsiniz. İphone telefon kullanıyorsanız eğer her şeyin kısa yöntemi bulunmaktadır. En kısa yol ise denetim merkezine koyu modun dahil edilmesidir. Peki koyu mod özelliğini denetim merkezine nasıl getirebilirsiniz? İşte bu sorunun yanıtını da yazımız içerisinde geniş kapsamlı anlatmış bulunuyoruz.

iphone denetim merkezine koyu modu getirme

İphone koyu modu denetim merkezine taşıma, iphone koyu mod denetim merkezine nasıl gelir, iphone koyu modu denetim merkezine getirmek istiyorum, iphone karanlık modu denetim merkezine taşıma, iphone denetim merkezine koyu mod gelmiyor. Denetim merkezini kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Sayfayı aşağıdan yukarıya doğru kaydırdığınızda, karşınıza gelen ekran denetim merkezi ekranı olacaktır. Bu alana olmasını istediğiniz özellikleri getirebilir olmamasını istediğiniz özellikleri de kaldırabilirsiniz.

iphone koyu modu denetim merkezine taşıma

Denetim merkezine koyu modun getirilmesi için öncelikle telefonumuzdan Ayarlar bölümünün içerisine giriyoruz. Ayarlardan sonra karşımıza gelen ekranda denetim merkezi göreceksiniz. Buraya girişimizi yapıyoruz.

iphone denetim merkezine koyu modu getirme, iphone denetim merkezinde koyu mod yok, iphone koyu modu denetim merkezine taşıma, iphone koyu mod taşıma ayarları, iphone denetim merkezine koyu modu taşıma
  • Denetimleri özelleştir alanına tıklıyoruz.
  • Daha Fazla denetimin olduğu yerin altındaki bölümünden koyu mod özelliğinizi görmeniz gerekiyor.
  • Koyu mod özelliğinin yanındaki + işaretini tıklamanız halinde denetim merkezine bu özelliği getirmiş olacaksınız.
  • Artık siz koyu modu aktif edip etmemek istiyorsanız sayfayı yukarı kaydırıp denetim merkezine girmeniz yeterlidir.
  • Orada koyu modun olduğu simgeye tıklamanız yeterli olacaktır.
iphone denetim merkezine koyu modu getirme, iphone denetim merkezinde koyu mod yok, iphone koyu modu denetim merkezine taşıma, iphone koyu mod taşıma ayarları, iphone denetim merkezine koyu modu taşıma

En kolay yöntem denetim merkezine getirerek ilerlediğinden ötürü bu ayarların hangi yollardan sağlanacağını yazımızda yer vermiş bulunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here