Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda iPhone bu kablo veya aksesuar onaylı değil uyarısı sonrasında karşılaşmış olduğunuz hataların çözümüne yönelik işlemleri beraber inceleyeceğiz.

Apple firmasının üretimini sağladığı cihazların tercih edilmesindeki en büyük neden kusursuz ve kolay kolay hata vermemesinden kaynaklıdır. Bunun yanı sıra teknolojiye yön veren bir yapının da var olmasından ötürü Apple cihazlarına ilgi oldukça fazladır. Ancak bazı kullanıcılar iPhone bu kablo veya aksesuar onaylı değil uyarısı ile karşılaştıklarını dile getirmektedir. Yaşanan bu sorunun ne ile ilgili olduğuna birlikte bakacağız.

  • iPhone cihazında normalde kolay kolay böyle bir uyarı almazsınız. Diyelim ki karşılaştınız bunun nedenine ve yapmanız gerekenlere birlikte göz gezdireceğiz.

iPhone bu kablo veya aksesuar onaylı değil

iphone aksesuar onaylı değil

iPhone aksesuar onaylı değil uyarısını genel itibariyle ekstra bir ürün taktığınızda alırsınız. Telefonunuza kulaklık yada şarja taktığınızda kesinlikle arada bir böyle uyarılarla karşılaşabilirsiniz. Şahsen bende bir iPhone kullanıcısı olarak cihazımı şarja taktığımda bu uyarı ile karşılaştım.

Normal koşullarda iPhone marka cihazlara taktığınız aksesuarlar orijinal olmadığı zamanlarda bu uyarıyı sık sık alırınız. Bu aksesuar desteklenmiyor uyarısı ara ara gelip gidiyor diyen kullanıcı kişi sayısı da oldukça fazladır.

Giriş yerlerinde oluşan pislikten dolayı da orijinal ürünlerinize de bu aksesuar desteklenmiyor yönünde bir uyarı verebilmektedir. Bunun önüne geçilebilmesi için temizleme işlemlerinizin devreye alınıp daha sonrasında takmaktır. Sürekli denemeleriniz uygulamada hata almanıza neden olabilmektedir.

iPhone kablo onaylı değil

iPhone bu kablo veya aksesuar onaylı değil

iPhone kablo onaylı değil uyarısına dur demek istiyorsanız Apple firmasının orijinal kabloları ile devam etmeniz olacaktır. Orijinal olmayan kabloları kullanmaya devam ettiğiniz sürece bu uyarıyı almaya devam edeceksiniz.

Yine aynı şekilde şarj portu pis olacağından ötürü de bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Buradaki temizleme işlemlerinizi de bitirin. Ben tüm bunları yaptım ancak iPhone cihazım verdiği uyarıyı tekrar etmekte diyorsanız diğer işlemlerinizi kontrol edelim.

Telefonunuzun uçak modu açık olduğunda da bu uyarıyı alma ihtimaliniz çok yüksektir. O yüzden uçak modunu kapalı duruma getirerek telefonunuzu da kapatın. 1-2 dakika sonra tekrar açın. Açma işlemleri bitince tekrar işlemleri deneyin. Sorun giderilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here