Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone belge ve dosya taratma işlemlerle ilgili ayarların nereden ve nasıl sağlayacağınızı ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Apple firmasının üretimini gerçekleştirmiş olduğunu iPhone marka telefonlarınızın içerisinde binlerce özellik bulunmaktadır. Öyle ki birçoğunun varlığından bile haberdar olmayabiliyorsunuz. Sizin için kaleme almış olduğumuz makalemizde iPhone belge ve dosya taratma işlemlerini hangi alandan sağlayacağınızı ayrıntılı şekilde kaleme almış bulunuyoruz.

Telefonunuzun içerisinde yer alan bu özelliği nasıl işleme alacağınızı ve hangi alandan işlem sağlamanız gerektiğini detayları ile birlikte sizlere paylaşacağız.

iPhone belge ve dosya taratma

iPhone belge ve dosya taratma

iPhone belge taratma işlemini daha öncesinde hiç yapmadıysanız bu durumda sıkıntıya girebilirsiniz. Özellikle kurumsal bir iş yerinde çalışıyor ya da bu alanda bir yönetici iseniz hazırlamış olduğumuz bilgiler oldukça işinize yarayacaktır. Hazırsanız eğer ayarların nereden sağlanacağına birlikte göz gezdirelim.

  • iPhone telefonunuzun menü ekranında bulunan ‘’Notlar’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Notlar bölümüne de tarama yapacağınız belgeyi düz bir alan yerleştirin.
  • Notların üzerinde yer alan ‘’Kamera’’ ikonuna tıklayın.
  • Şayet ben böyle bir yer göremedim diyorsanız ‘’+’’ işaretine dokunun.
  • Beraberinde karşınıza küçük bir menü daha gelecektir. Gelen menü ekranına da tekrar + işaretine basmanız ile birlikte ‘’Belge tara’’ demeniz gereklidir.
  • Yapacağınız ayarla birlikte belge kaydedilmiş olacaktır.

Belgenin tarama işlemleri bittiğinde ise üzerinde yine kendi isteğinize bağlı olacak şekilde düzenlemeler ya da oynamalar sağlayabilirsiniz.

iPhone dosya taratma

iPhone dosya taratma işlemlerinizi bahsettiğimiz şekilde işleme koyabilirsiniz. Olurda tarama işlemleri sırasında bir problem yaşar ya da işlemi başaramazsanız eğer durumu bize yorum alanından bildirebilirsiniz. İşlem için cihazınızın sıfırlama ayarlarını devreye koymanız gereke bulunmamaktadır.

Telefonunuzu bir kere kapatıp açmanız yeterlidir. Varsa konuya eklemek istediğiniz bir yer bize yorum alanından bildirebilirsiniz. Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu ürünlerin bağlantılarını bahsettiğimiz bu yöntem ile işleme alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here