Paylaş

iphone arka planda uygulamalar yenilenmesin. Telefonunuza yüklediğiniz uygulamaların arka planda içeriklerin yenilenmesini istemiyorsanız çözüm haberimizde.

Telefonlarımızı aldıktan sonra içerisine sayısızca uygulama yüklemekteyiz. Whatsapp, facebook, twitter, instagram, tik tok derken bunların yanına bir de oynadığımız oyunları ve programları eklersek çok uygulama yüklüyoruz. Yüklenen uygulamaların büyük yoğunluğu internet olmadan çalışmamaktadır. Özellikle apple store ya da play store üzerinden indirdiğimiz uygulamaların neredeyse tamamı internet bağlantısı üzerinden çalışmaktadır. Bu kadar çok uygulamanın olma nedeni gelişen teknolojiyle birlikte özelliklerin her bir uygulamada arttırılmasıdır. Herkes kendine kolay gelen uygulama da daha fazla zaman geçirmektedir. Fakat diğer uygulamaların telefonlarında olma nedeni ise oradan da arkadaşlarını takip edebilmeleridir. Bir uygulamadan diğer uygulamaya geçerken arka planda bu uygulamaları kapatmıyoruz. Sürekli çalışan uygulamaların içeriklerinin de arka plandayken dahi yenilendiğini görebilirsiniz. Wi-fiye bağlıyken ya da hücresel veriniz açıkken yani mobil veriye bağlıyken içeriklerin yenilenmesi internetinizden de götürmektedir. Sırf bundan dolayı bu ayarı kapatmak istiyor olabilirsiniz. Ayarları nereden yapacağınıza beraber bakarak sorunumuzu ortadan kaldıracağız.

iphone arka planda uygulamalar yenilenmesin

İphone arka planda uygulama yenilemeyi kapatma, iphone arka plan yenileme ayarları, iphone arka planda yenilemesi nerede, iphone arka plan yenilemesini durdurma, iphone arka plan yenilemesini iptal etme. Telefonunuzun arka planda açık kalan uygulamaların içeriklerini dahi yenilemesi internetinizin gitmesine de neden olmaktadır. Wi-fiden giden internetin sizin için bir önemi olmasa da mobil verinize etki eden bu durumu kapatmak hem internetinize hem de pil ömrünü uzatmaya olanak sağlayacaktır.

iphone arka plan yenileme ayarları

İphone telefonlarınız da arka planda çalışan uygulamaların içeriklerinin yenilenmesini kapalı hale getirmek istiyorsanız yapılacak ayarları aşağıdaki gibi sağlayabilirsiniz.

iphone arka planda uygulamalar yenilenmesin, iphone arka planda uygulama yenile, iphone arka plan ayarları, iphone arka planda uygulamalar çalışmasın, iphone arka plan yenileme ayarları, iphone arka plan ayarları nerede
  • Öncelikle telefonunuzun Ayarlar alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Buradan da Genel yazan kısma erişim yapıyoruz.
  • Genel bölümünde de arka planda uygulama yenile sekmesini göreceksiniz buraya girişimizi sağlıyoruz.
  • Arka planda uygulama yenile açık ise bu konumu kapalı hale getirmeniz durumunda pil ömrünüzde uzun hale gelecektir.
  • Artık arka planda açık olan uygulamaların içerikleri de kendiliğinden yenilenmeyecektir.
  • İster wi-fiye isterseniz de mobil veriye bağlı olun bunun değişmeyeceğini bilmenizi isteriz.
iphone arka planda uygulamalar yenilenmesin, iphone arka planda uygulama yenile, iphone arka plan ayarları, iphone arka planda uygulamalar çalışmasın, iphone arka plan yenileme ayarları, iphone arka plan ayarları nerede

Yapılan işlem ayarları sonrasında hala daha arka plandaki uygulamalar yenileniyorsa bununla ilgili olarak telefonu kapatıp açtıktan sonra tekrar deneme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Denemelerle birlikte ayarları yeniden kontrol edip işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here